Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Zbudowane farmy fotowoltaiczne.

Zbudowane farmy fotowoltaiczne. Jest już prawie koniec roku a Nam w tym udało się zakupić ponad 58MW zbudowanych i działających farm fotowoltaicznych.

Wszystkie mają około 3 lat. Znajdują się w województwie łódzkim i śląskim czyli są dość blisko Naszej głównej siedziby w Częstochowie.

Jest to dla Nas sukces w sumie podwójny. Po pierwsze udało się je zakupić w doskonałej cenie (czyli sporo poniżej ceny rynkowej czy też ceny budowy). Po drugie są one namacalnym dowodem jak bardzo my w Lighthief wierzymy w branżę odnawialnych źródeł energii. Będzie to nie tylko źródło Naszego dochodu ale również doskonałe centrum do prac wdrożeniowych czy badawczych, które prowadzimy z Politechniką Częstochowską.

Zbudowane farmy fotowoltaiczne.

Jak zatem zarabia się na takich farmach fotowoltaicznych?

W Naszym przypadku w lutym kończy się na nich sprzedaż poprzez aukcje a od marca będziemy kontraktować tzw. PPA (skrót od angielskiego pojęcia “Power Purchase Agreement”) w okolicach 730 zł za 1MWh.

W Naszym przypadku biorąc pod uwagę cenę nabycia taka inwestycja zwróci się w mniej niż 4 lata.

Średnia moc modułów na tych farmach to 400Wp i są to panele raczej mało znanych producentów. Czy zatem powinniśmy się tu czegoś obawiać?

Zrobiliśmy przed zakupem serię testów i ….. spadek wydajności po 4 latach jest mniej niż 3%, są to panele bardzo wytrzymałe o grubej ramie i dużej ilości krzemu, praktycznie brak hot spotów, delaminacji czy pęknięć! Szkody, które widzimy wynikają głównie z uderzeń kamieniu w czasie koszenia czy też kilku przegryzionych przewodach. Generalnie jednak instalacje są w bardzo dobrym stanie a z Naszym serwisem i usługami O&M będą Nam służyć i zarabiać jeszcze przed długie długie lata!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Dodaj komentarz

+48 797 897 895