Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Producenci paneli fotowoltaicznych

Producenci paneli fotowoltaicznych na świecie – Kto znajduje się w czołówce? Czy azjatyckie tygrysy całkowicie zdominowały rynek? Czy Chiny są nadal w czołówce?

W 2023 roku moc zainstalowana fotowoltaiki na świecie wyniosła 285 GW, a w 2024 roku ma wzrosnąć do 305 GW.

Rozwój branży fotowoltaicznej napędzany jest m.in. rosnącymi cenami energii elektrycznej, a także rosnącą świadomością ekologiczną społeczeństwa oraz licznymi programami wsparcia inwestycji w energetykę odnawialną (OZE).

Głównymi producentami paneli fotowoltaicznych na świecie są w dalszym ciągu firmy z Chin. W 2023 roku czołówkę producentów paneli fotowoltaicznych na świecie tworzyły następujące firmy:

  • Longi Solar (Chiny)
  • Jinko Solar (Chiny)
  • Trina Solar (Chiny)
  • JA Solar (Chiny)
  • Canadian Solar (Kanada)
LongiSolar
Jinko
trinasolar
Producenci paneli fotowoltaicznych
Producenci paneli fotowoltaicznych

Te firmy odpowiadały za produkcję ponad 70% wszystkich modułów fotowoltaicznych na świecie.

Longi Solar, czyli największy producent paneli fotowoltaicznych na świecie. Firma powstała w 2000 roku a jest zlokalizowana w prowincji Gansu w Chinach. Longi Solar jest znany z produkcji wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych o dużej sprawności.

Jinko Solar, czyli drugi co do wielkości producent paneli fotowoltaicznych na świecie. Firma powstała w 2006 roku w prowincji Zhejiang w Chinach. Jinko Solar jest znany z produkcji paneli fotowoltaicznych o konkurencyjnych cenach. Dlatego to jeden z najpopularniejszych model wybierany w Polsce.

Trina Solar, czyli trzeci na podium producent paneli fotowoltaicznych na świecie. Firma powstała w 1997 roku, a więc to najstarsza firma wśród azjatyckich tygrysów. Znajduje się w prowincji Jiangsu w Chinach. Trina Solar to panele fotowoltaiczne o wysokiej sprawności i trwałości.

JA Solar, czyli czwarty co do wielkości producent paneli fotowoltaicznych na świecie. Firmę i fabrykę wybudowano w 2005 roku w prowincji Jiangsu w Chinach.

Canadian Solar to piąty co do wielkości producent paneli fotowoltaicznych na świecie. Firmę otwarto w 2002 roku a siedzibę główną ma w Kanadzie. Canadian Solar to znany z produkcji paneli fotowoltaicznych o wysokiej sprawności i trwałości producent.

Oprócz firm z Chin, wiodącymi producentami paneli fotowoltaicznych na świecie są również firmy z Korei Południowej, Japonii, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Producenci paneli fotowoltaicznych – Perspektywy rozwoju rynku paneli fotowoltaicznych

Rynek paneli fotowoltaicznych to ciągle dynamicznie rozwijający się rynek. Oczekiwania są takie, że w najbliższych latach rynek ten będzie nadal rósł. Dlaczego? Rosnące ceny energii elektrycznej a także zapotrzebowanie na prąd – oto 2 główne powody.

Dlatego oczekuje się, że w 2025 roku moc zainstalowana fotowoltaiki na świecie wyniesie 400 GW.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895