Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Przegląd mikroinstalacji fotowoltaicznej w Częstochowie

Przegląd mikroinstalacji fotowoltaicznej w Częstochowie

Częstochowa w woj. śląskim to tu naszemu zespołowi zlecono przeprowadzenie przeglądu instalacji fotowoltaicznej. Instalacja fotowoltaiczna zlokalizowana na gruncie w ogródku przy domku jednorodzinnym składa się z paneli JinKo i falownika HUAWEI. Łączna moc przydomowej elektrowni wynosi 10 kWp. A została oddana do użytku w 2020 roku.

Przegląd mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu hali produkcyjne

Przegląd mikroinstalacji fotowoltaicznej – krok pierwszy – oględziny

Przegląd rozpoczął się od oględzin wizualnych instalacji. Dlatego nasza ekipa sprawdziła stan paneli fotowoltaicznych, konstrukcji wsporczej, falownika i przewodów. Panele były zabrudzone w dolnej części, zaraz przy ramkach a dodatkowo upstrzone ptasimi odchodami, ale nieuszkodzone. Następnie: Konstrukcja wsporcza była stabilna i nie wykazywała śladów korozji. Natomiast Falownik działał poprawnie, a przewody były w dobrym stanie.

Krok drugi – Pomiar wydajności

Kolejnym etapem przeglądu był pomiar wydajności instalacji. Wykorzystaliśmy do tego celu profesjonalny miernik energii (czyli w naszym przypadku był to Sonnel). Pomiar wykazał, że instalacja działała poprawnie, a więc wszelkie wyniki mieściły się granicach norm.

Wyniki kontroli, czyli czy wszystko jest ok?:

Podczas przeglądu stwierdzono, że konieczne są drobne poprawki. A więc:
Panele fotowoltaiczne wymagały oczyszczenia z osadów kurzu i brudu oraz ptasich odchodów. Dodatkowo w kilku miejscach panele fotowoltaiczne musieliśmy dokręcić.

Podsumowanie

Przegląd instalacji fotowoltaicznej w Częstochowie wykazał, że instalacja działa poprawnie i nie wymaga żadnych większych napraw. Natomiast zaleciliśmy oczyszczenie paneli fotowoltaicznych – w najbliższym możliwym terminie (czyli zaraz na wiosnę).

Przegląd instalacji fotowoltaicznej jest ważną czynnością, która pozwala na utrzymanie instalacji w dobrym stanie technicznym. Regularne przeglądy pomagają w zapobieganiu awariom i zapewnieniu optymalnej wydajności instalacji.

Przegląd instalacji fotowoltaicznej powinien być przeprowadzany co najmniej raz w roku.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895