Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Przegląd fotowoltaiki – czyli Lighthief na przeglądach w Myszkowie

Przegląd fotowoltaiki – czyli Lighthief na przeglądach w Myszkowie

Myszków, miasto na prawach powiatu, należące do województwa śląskiego. Historycznie związane z przemysłem, głównie metalurgicznym. Niespełna 30 tysięczne miasteczko może pochwalić się wieloma przydomowymi elektrowniami, czyli mikroinstalacjami. Należy pamiętać, że każda taka instalacja wymaga regularnych przeglądów. W końcu jest to instalacja elektryczna, a więc dbałość o jej prawidłowy stan techniczny jest bardzo ważny. Przegląd fotowoltaiki wykonują profesjonalne firmy, a w zakres przeglądu wchodzi zarówno część oględzionowa jak i pomiarowa.

Przegląd fotowoltaiki

Przegląd fotowoltaiki – Oględziny i Pomiary w Myszkowie

W ubiegłym tygodniu Panowie elektrycy pojechali na przegląd instalacji fotowoltaicznych do Myszkowa. Na tej samej ulicy, trzy domy pod rząd na swoich dachach mają zamontowane panele. Instalacje powstały na początku 2017 roku więc właściciele uznali, że to już czas najwyższy na sprawdzenie stanu w jakim są na chwilę obecną.

Nasza ekipa zajechała na miejsce chwilę po 9 rano. Rozpoczęli od oględzin, czyli sprawdzenia wizualnego. Dachy płaskie, niskie więc bez większego problemu dostali się na górę. Stamtąd mogli ocenić stan mocowań i konstrukcji. Sprawdzali czy są widoczne ślady korozji, czy żadne ze śrub się nie poluzowały oraz czy kable nie uległy przetarciom tudzież innym usterkom. Do skontrolowania mieliśmy 3 instalacje o mocy ok 6 kWp każda. Zastosowano w nich te same panele – Bruk-Betu o mocy 370W każdy. Łącznie na każdy system solarny przypadało 16 modułów i po jednym falowniku Fronius Symo 5kW.

Stan paneli Panowie z ekipy oznaczyli jako zadowalający, i tak też zaznaczyli w raporcie. Jedyną uwagą wpisaną do protokołu z przeglądu była konieczność umycia modułów fotowoltaicznych. Z powodu długotrwałego „leżenia” na dachu zostały przykryte dość sporą ilością kurzu i ptasich odchodów. A z kolei przez to, że zabudowania znajdują się w bliskiej odległości od drzew na powierzchni modułów nagromadziły się również pozostałości po pyleniach.

Przegląd instalacji – część pomiarowa w Myszkowie

Do sprawdzenia zostały pomiary strony AC i DC. Pomiary na każdej z 3 instalacji wyszły prawidłowo a całość przeglądu przydomowych elektrowni została oceniona pozytywnie.

Oby więcej instalacji, na których wszystkie parametry są poprawne a jedynym mankamentem jest zabrudzenie na panelach!

Przegląd fotowoltaiki – czyli Lighthief na przeglądach w Myszkowie. Wyniki kontroli – raport końcowy:

Lokalizacja: województwo ślaskie, Myszków

Dane PV: 3 Instalacje fotowoltaiczne o mocy ok 6 kWp każda.

Opis: Panele Bruk-Bet 370W, falownik Fronius Symo 5kW.

Miejsce zamontowania: dach.

Wynik: Każda elektrownia pozytywnie przeszła przegląd. Nie wykryto nieprawidłowości w działaniu systemów, natomiast instalacje wymagały wyczyszczenia modułów, ponieważ znajdują się na nich licznie umiejscowione ptasie odchody.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895