Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Rodzaje instalacji fotowoltaicznych

Rodzaje instalacji fotowoltaicznych

Instalacje fotowoltaiczne różnią się między sobą pod wieloma względami, w zależności od miejsca ich zamontowania, rodzaju konstrukcji i ich rozmiaru.

Rodzaje instalacji fotowoltaicznych – podział

  1. Miejsce zamontowania
  • Dachowe: Panele fotowoltaiczne są montowane na dachu budynku. To najczęstszy rodzaj instalacji fotowoltaicznych, który przekształca energię słoneczną w energię elektryczną do użytku w gospodarstwie domowym. Jest to rozwiązanie ekonomiczne pod względem zagospodarowania terenu.
  • Naziemne: Panele fotowoltaiczne są umieszczane na specjalnych konstrukcjach na gruncie. Mogą być stosowane, gdy na dachu nie ma wystarczającej ilości przestrzeni lub kiedy preferowany jest inny układ paneli.
rodzaje instalacji fotowoltaicznych

2. Instalacje komercyjne i przemysłowe:

  • Dachowe. Podobnie jak w przypadku instalacji domowych, panele fotowoltaiczne montujemy na dachach budynków komercyjnych i przemysłowych. Dzięki takim instalacjom możemy zasilać przedsiębiorstwa w energię elektryczną. Czyli mówiąc wprost: montujemy je pod autokonsumpcję lub sprzedaż do sieci.
  • Farmy fotowoltaiczne. To ogromne obszary ziemi, na których rozmieszczamy panele fotowoltaiczne aby produkować energię na dużą skalę. Dlatego Elektrownie słoneczne mogą zasilać całe miasta lub regiony.
farma fotowoltaiczna

3. Instalacje autonomiczne (off-grid). Takich instalacji nie podłączamy do sieci energetycznej. Panele fotowoltaiczne łączą się z systemem magazynowania energii, np. akumulatorami, dzięki czemu można dostarczać energię na miejscu, niezależnie od sieci.

4. Hybrydowe systemy fotowoltaiczne: Łączą różne źródła energii, takie jak panele fotowoltaiczne, generatory na biogaz, wiatraki, czy małe turbiny wodne, aby zwiększyć niezawodność i efektywność dostawy energii.

Dlaczego warto?

Jedną z głównych zalet instalacji fotowoltaicznych jest możliwość generowania własnej energii elektrycznej, przez co możemy obniżyć rachunki za prąd. Natomiast nadwyżki energii możemy sprzedawać do sieci.

Wybór odpowiedniego rodzaju instalacji fotowoltaicznej zależy od indywidualnych potrzeb, budżetu, dostępności miejsca oraz celów ekologicznych.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895