Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Serwis farmy fotowoltaicznej i usługi O&M

Serwis farmy fotowoltaicznej – czy to konieczność?

Jeśli jesteście właścicielem elektrowni fotowoltaicznej lub właśnie taką budujecie warto zadbać o jej przyszłość.

Każda dobra inwestycja to taka, która przynosi maksymalne zyski i potrzebuje minimalnej obsługi! Serwis farmy fotowoltaicznych dostarczany przez Lighthief to szereg działań, która mają na celu właśnie maksymalne zwroty z Waszej inwestycji. Ważne jest również dbanie, żeby działała bezawaryjnie przez długi okres.

Taki serwis farm fotowoltaicznych to przede wszystkim jasny plan jak obsługiwać Waszą elektrownię żeby zwroty finansowe były zgodne z zakładanymi. Czym większa farma fotowoltaiczna tym owy plan musi być bardziej dokładny i analityczny. Małe farmy fotowoltaiczne można obsługiwać z daleko położonego centrum monitoringu. Natomiast te większe składające się często z wielu trafo stacji oraz kilku tysięcy paneli powinny mieć obsługę ”on-site”. To pozwala reagować szybko i pewnie na wszelkie problemu, awarie i sytuacje nieprzewidziane.

Dobra firma O&M dostarczająca serwis farmy fotowoltaicznej powinna zapewnić szereg procedur oraz działań na terenie Waszej elektrowni fotowoltaicznej.

Często jednak Inwestorzy nie widzą potrzeby zatrudnienia takiej firmy. Problemy, która z czasem narastają na dużych elektrowniach fotowoltaicznych mogą być trudne do rozwiązania!

Zasadniczo serwis farmy fotowoltaicznych może być doraźny czyli załóżmy, że dana elektrownia nie posiada stałego nadzoru O&M i wtedy w zależności od potrzeby inwestor lub właściciel zlecają naprawy bieżące zewnętrznym firmom lub (co powinno być według nas standardem) serwis stały.

Przy usługach serwisu stałego farmy fotowoltaicznej dobrze dobrana firma specjalizująca się w obsłudze instalacji fotowoltaicznych czyli branżowo zwanych usługach O&M to bardzo dużo finansowych i praktycznych korzyści. Serwisanci takiej firmy znając dobrze daną farmę fotowoltaiczną mogą prowadzić tzw. ”serwis zapobiegawczy” czyli aktywnie przeciwdziałać występowaniu usterek i awarii. Dzięki temu produkcja energii odbywa się w sposób niezakłócony a co za tym idzie cała elektrownia fotowoltaiczna lepiej zarabia. Zwrot z inwestycji jest szybszy i pewniejszy a inwestor zadowolony!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895