Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Silne wiatry a recykling paneli fotowoltaicznych? czyli co trafia na fotowoltaiczny złom…

Silny wiatr potrafi ”wysłać” panele fotowoltaiczne wprost na recykling!

PANEL TO DOŚĆ ”SOLIDNIE ZBUDOWANA MASZYNKA” DO PRODUKCJI ENERGI ale silny wiatr jest nie do powstrzymania!

Panele fotowoltaiczne to w swym założeniu dość stabilne i odporne na mechaniczne zniszczenia konstrukcje. Mamy zatem tabliczki krzemowe (będące sercem każdego modułu fotowoltaicznego) obudowane szkłem hartowanym, ramą aluminiową oraz różnego typu wzmacnianymi foliami ochronnymi.

NA SILNY WIATR NIE MA MOCNYCH!

Co się jednak dzieje, kiedy mamy do czynienia z wiatrem tak silnym, że zrywa dachy i łamie drzewa? Panele fruwają jak małe żagle! Czy zawsze jednak wina leży po stronie warunków pogodowych? Niestety często nie! Serwisując i myjąc instalacje i farmy fotowoltaiczne od wielu lat widzimy, że niezwykle często moduły fotowoltaiczne są źle zamontowane. Z czego to wynika? Niestety ze zbyt szybkiego i gwałtownego rozwoju branży fotowoltaicznej. Dużo firm po prostu nie ma doświadczenia i właściwie wyszkolonych pracowników!

Na instalacjach fotowoltaicznych widzimy źle dobrane balasty, konstrukcje, mocowania dachowe lub inne niedoróbki monterskie. Panel fotowoltaiczny, który z dużą siłą spada i uderza o ziemię lub inną przeszkodę nadaje się już tylko do recyklingu. Kilka razy zdarzyło nam się zbierać moduły fotowoltaiczne położone nawet kilometr od instalacji fotowoltaicznej, z której pochodziły. Siła wiatru potrafi być niezwykle destruktywna!

KOMU MOŻNA ODDAĆ PANELE FOTOWOLTAICZNE DO RECYKLINGU?

Do akcji wkraczamy my!!! Lighthief to jedna z niewielu firm na polskich rynku, która specjalizuje się w recyklingu paneli fotowoltaicznych z terenu całej Polski i Europy! Możemy odebrać zniszczone panele lub zdemontować i odebrać! Recykling paneli fotowoltaicznych to nie jest problem przyszłości (tak to sugerują niektórzy) a dla tych którzy nie wierzą zapraszamy na Nasz skład ”fotowoltaicznego złomu”.

Jeśli macie problem ze swoimi uszkodzonymi panelami fotowoltaicznymi, potrzebujecie je zdemontować i oddać lub uzyskać zaświadczenie dla swojego ubezpieczyciela skontaktujcie się z Nami lub zerknijcie jakie panele fotowoltaiczne odbieramy do recyklingu i ile to kosztuje:

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895