Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Silne zabrudzenia na instalacji fotowoltaicznej Sopot

Silne zabrudzenia na instalacji fotowoltaicznej Sopot

Silne zabrudzenia na instalacji fotowoltaicznej Sopot

Sopot – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, położone na Pobrzeżu Gdańskim, między Gdańskiem a Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto, w obrębie aglomeracji trójmiejskiej. Jest to województwo pomorskie.

Śliczne widoki i piękna architektura. Dzisiaj instalacja fotowoltaiczna o mocy 6kWp na dachu z karpiówki. Stary, prawie zabytkowy budynek i dość brudna instalacja fotowoltaiczna do czyszczenia!

Woda bezpośrednio koło budynku także od razu można było zabrać się do mycia modułów fotowoltaicznych. Cała praca zajęła Nam jakieś 4 godziny. A tego dnia w Sopocie czekało Nas jeszcze jedno zlecenie na instalacji poza miastem. W sumie fotowoltaika była w niezłym stanie jeśli chodzi o czystość. Generalnie tereny nadmorskie z Naszego doświadczenia to moduły, które spokojnie wystarczy myć raz na rok lub raz na dwa lata. Wietrzny wilgotny klimat pomagają oczyścić się panelom przy opadach deszczu. Gorzej z ramkami aluminiowymi i silikonem – te zazwyczaj szybko łapią brud i pozostają silniej zabrudzone. Proces czyszczenia wykonany był na lekkich kijach teleskopowych.

Zadowolony i czyszczenia instalacji fotowoltaicznej klient zauważył na odczytach z falownika wzrosty uzysku na poziomie 8%. Silne zabrudzenia na instalacji fotowoltaicznej Sopot.

Mycie fotowoltaiki odbywa się przy użyciu podgrzanej wody demineralizowanej oraz miękkich szczotek myjących. Nie mogą one z pewnością rysować czy szorować powłoki szkła hartowanego a sam brud usuwa przede wszystkich woda demineralizowana a szczotka pomaga ją zbierać. Oczywiście, że istnieją systemy myjące z kręcącymi się szczotkami ale polecam zostawić je na duże farmy fotowoltaiczne lub zabrudzenia silnego stopnia.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895