Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

SunBank P.S.A. został zarejestrowany

SunBank P.S.A. został zarejestrowany

Jak już pisałem w jednym z wpisów zostaliśmy (Lighthief) firmą pełniącą usługi Asset Managementu dla funduszu SunBank Lichtenstein. Jego spółka holdingowa SunBank P.S.A. została właśnie zarejestrowana przez Sąd w Częstochowie.

Dyrektorem Zarządzającym został Pan Adam Brewczyński, natomiast głównym Asset Acquisition Manager jest Pan Arkadiusz Sybaris.

Kapitał zalążkowy to 38mln euro. Zapisy to tego ”zielonego funduszu” przeprowadza i nadzoruje po stronie inwestorskiej Asset Manager Pan Bastiaan Dijkman. Przewidywany łączny kapitał na akwizycje to 300mln euro. Working capital to 2mln euro.

W ciągu 2 lat fundusz planuje nabycie 1GW farm fotowoltaicznych.

W projekcie tym Lighthief realizuje pełne usługi Asset Managementu. Od zagadnień prawno-podatkowych, po analizy techniczne, nadzór nad Głównymi Wykonawcami, zakup projektów, nadzór nad finansowaniem i współpracę z bankami, aż po pełen zakres usług O&M na wybudowanych elektrowniach fotowoltaicznych.

Umowę między SunBank a Lighthief podpisano na 10 lat co wpisuje się w strategię spółki na budowę jednego z najprężniejszych w Polsce podmiotów zarządzających elektrowniami fotowoltaicznymi dla Inwestorów.

Obecnie fundusz poszukuje Głównych Wykonawców oraz właścicieli projektów farm fotowoltaicznych. Przeprowadza również akwizycje na budowę nowych elektrowni fotowoltaicznych. SunBank P.S.A. został zarejestrowany.

Są to obecnie projekty fotowoltaiczne od 1MW wzwyż. Stąd 90% akwizycji to farmy fotowoltaiczne przyłączane po średnim napięciu do sieci odbiorczej. Jeśli chcecie znać więcej aspektów technicznych zapraszamy do kontaktu z dyrektorem zarządzającym lub działem nadzoru techniczno-zakupowego:

ceo@sun-bank.pl (Prezes Zarządu P.S.A Pan Adam Brewczyński)

m.krzyzanowski@lighthief.com (Pan Maciej Krzyżanowski)

Jeśli chcielibyście dołączyć do projektu jako inwestor zapraszamy po prospekty emisyjne do Asset Managerów.

sybaris@sunbank.li (Pan Arkadiusz Sybaris)

dijkman@sunbank.li (Pan Bastiaan Dijkman)

Jeśli jesteście zatem firmą budującą elektrowni fotowoltaiczne zapraszamy do kontaktu z Nami. Poszukujemy partnerów do stałej współpracy.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895