Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Odbiór i utylizacja modułów pod Szczecinem

Odbiór i utylizacja modułów pod Szczecinem.

Poprzez jedną z firm ubezpieczeniowych trafiło do Nas dość ciekawe zlecenie na recykling paneli fotowoltaicznych. Na gruntowa instalacja fotowoltaiczna ”trafiona” przez wichurę. Wszystkie panele siłowo zerwane ze stołów podporowych i rozrzucone w całej okolicy działki właściciela.

Często też o to pytacie. Czy przed silnym wiatrem albo raczej wichurą lub małym tornado można się jakoś uchronić? I z mojego doświadczenia niestety nie. Nawet jeśli tak silny wiatr nie zerwie samych paneli fotowoltaicznych to potrafią mocno uszkodzić ich punkty mocowania. Powstają wtedy tak liczne spękania i zniszczenia, że moduły i tak trzeba zdemontować i zamienić na nowe.

Niezwykle zatem ważne jest dobrze dobrane ubezpieczenie Naszej instalacji lub farmy fotowoltaicznej. Ubezpieczyciel posiadając od Nas opinię z opisem szkody dość szybko pokrywa koszt zamontowania nowej instalacji fotowoltaicznej a czasami utraty uzysków czy produkcji. To drugie pokrywane jest zwłaszcza na dużych farmach fotowoltaicznych, gdzie każdy dzień przestoju elektrowni to ogromne straty dla inwestora.

W okolicach Szczecina czyli centrum województwa zachodniopomorskiego odbieraliśmy do recyklingu i utylizacji moduły fotowoltaiczne z instalacji o mocy 20kWp. Odbiór i utylizacja modułów pod Szczecinem.

Instalacja zbudowana z paneli firmy Jinko oraz falownika Huawei. Niestety ”fruwające” moduły fotowoltaiczne to prawie zawsze temat do utylizacji i recyklingu. Podobnie było i tutaj.

Nasza ekipa wyzbierała rozrzucone elementy fotowoltaiczne i przygotowała do transportu. Klient otrzymał również potwierdzenie przekazania odpadów a także drugie dla ubezpieczyciela. Na szczęście sama konstrukcja pod panelami nie ucierpiała i po rozpoznaniu szkody przez ubezpieczyciela oraz wypłacie ubezpieczenia będzie można przystąpić do napraw!

A na dole trochę z ciekawości dla Was załączam zdjęcie jak wygląda surówka recyklingowa z paneli fotowoltaicznych. Mamy w niej zmielony krzem, metale kolorowe, resztki szkła oraz dwa rodzaje folii – EVA oraz teddlar (backsheet). Surówka taka powstaje na etapie mechanicznego recyklingu modułów fotowoltaicznych. Kolejny etap w tym procesie to separacja surowców bazowych.

Odbiór i utylizacja modułów pod Szczecinem.

Jeśli zainteresował Cię temat

ODBIORU I RECYKLINGU MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH

zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895