Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Termowizja w Toruniu – uszkodzone panele?

Termowizja w Toruniu – uszkodzone panele?

Termowizja w Toruniu - uszkodzone panele?

Czy zabrudzenie wpływa na uzysk z instalacji fotowoltaicznej? – Termowizja w Toruniu

Nasz operator drona przeprowadzał audyt termowizyjny na 2-letniej instalacji fotowoltaicznej o mocy 49 kWp w mieście Toruń w województwie kujawsko-pomorskim. Celem audytu było zidentyfikowanie potencjalnych problemów, optymalizacja wydajności oraz maksymalne wykorzystanie energii słonecznej. Przeanalizowane dane i uzyskane wyniki były nie tylko interesujące, ale również dostarczyły wartościowych wskazówek dotyczących dalszych prac tą instalacją fotowoltaiczną.

Audyt termowizyjny był kluczowym narzędziem w procesie oceny stanu technicznego oraz efektywności instalacji fotowoltaicznej w Toruniu. Przez wykorzystanie kamery termowizyjnej, możliwe było odkrycie ewentualnych problemów, takich jak nadmierna emisja ciepła, uszkodzenia paneli czy niedokładne połączenia elektryczne.

Główne wyniki audytu:

  1. Podczas audytu termowizyjnego ujawniono kilka uszkodzonych paneli, które emitowały większe ilości ciepła w porównaniu do reszty instalacji. Te uszkodzenia mogły wpływać na ogólną wydajność i skuteczność systemu fotowoltaicznego. Dzięki tym informacjom możliwe było zidentyfikowanie paneli wymagających naprawy lub wymiany.
  2. Kamera termowizyjna umożliwiła wychwycenie obszarów o zwiększonej emisji ciepła, co wskazywało na potencjalne problemy z połączeniami elektrycznymi. Wiedza na temat tych miejsc umożliwiła skorygowanie połączeń i zoptymalizowanie przesyłu energii w całej instalacji.

Audyt termowizyjny instalacji fotowoltaicznej o mocy 49 kWp w Toruniu dostarczył cennych informacji na temat jej stanu technicznego oraz efektywności. Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej ujawniono uszkodzone panele, niewłaściwe połączenia elektryczne oraz obszary o zwiększonej emisji ciepła, czyli tzw. HotSpoty. HotSpoty powstały głównie z powodu zalegania brudu na modułach fotowoltaicznych. Te informacje umożliwiły podjęcie działań naprawczych i optymalizacyjnych, aby zwiększyć wydajność i maksymalnie wykorzystać potencjał energetyczny instalacji fotowoltaicznej w Toruniu.

Audyt termowizyjny jest niezwykle wartościowym narzędziem, które powinno być stosowane regularnie w celu utrzymania i optymalizacji systemów fotowoltaicznych.

Termowizja w Toruniu – uszkodzone panele? – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo kujawsko-pomorskie, Toruń

Dane PV: Instalacja o mocy 49 kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych firmy Risen

Opis: Instalacja fotowoltaiczna na dachu, nigdy nie myta.

Audyt termowizją wykazał występowanie na modułach HotSpotów aż w 9 miejscach!

Jak widać badania termowizyjne są niezwykle istotne, dzięki nim bowiem można dostrzec to czego nie widać gołym okiem.

Jeśli zainteresował Cię serwis instalacji fotowoltaicznej zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895