Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Utylizacja modułów z farmy fotowoltaicznej Białystok

Utylizacja modułów z farmy fotowoltaicznej Białystok

Często przy dużych budowach farm fotowoltaicznych panele fotowoltaiczne po prostu się niszczą. Zwłaszcza przy tak dużych transportach cześć z nich pęka lub kruszy się podczas przeładunku. Niektóre ulegają zniszczeniu na paletach transportowych. Wtedy pozostaje już tylko odbiór z budowy i recykling. Utylizacja modułów z farmy fotowoltaicznej Białystok.

Utylizacja modułów z farmy fotowoltaicznej Białystok

Tym razem trafiły Nam się prawie dwie palety zniszczonych modułów fotowoltaicznych. To ponad 30kWp czyli 3 domowe instalacje fotowoltaiczne. Skąd takie zniszczenia modułów przy montażu? W sumie jest to zjawisko dość częste.

Wynika to niestety często z małej dbałości monterów o bezpieczeństwo palet i samych paneli. Przerzuca się je z miejsca na miejsce i przez to dość często ulegają poważnych uszkodzeniom.

Moduł fotowoltaiczny ze zdjęcia spotkał się moim zdaniem z twarzą w twarz z wózkiem widłowym albo bykiem:) I wcale nie jest to rzadki przypadek. Przy dużych elektrowniach fotowoltaicznych, gdzie instaluje się tysiące paneli fotowoltaicznych problem zniszczeń występuje bardzo często. Oczywiście ważne jest tutaj ubezpieczenie budowy i głównego wykonawcy. To ono zazwyczaj pokrywa wszystkie straty i zniszczenia.

Odbiór i utylizacja paneli fotowoltaicznych z budowy to obowiązek firmy wykonującej całą elektrownię fotowoltaiczną. Na farmie pod Białymstokiem współpracujemy z GW od wielu lat, świadcząc nie tylko usługi recyklingu ale również serwisu, nadzoru i mycia paneli fotowoltaicznych. Województwo podlaskie to super malownicze tereny a Nasza ekipa skorzystała również z lokalnej restauracji z doskonałą dziczyzną. No i mnie tak nie było niestety:(

Często również pytacie czy takie panele fotowoltaiczne można naprawić. Niestety przy tak dużym poziomie zniszczenia nic już nie można zrobić i nadają się już tylko do utylizacji przez recyklera.

Jeśli zainteresował Cię temat

ODBIORU I RECYKLINGU MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH

zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895