Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Zakończenie budowy farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach

Zakończenie budowy farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach

Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym ciekawym wydarzeniu a Nasz zespół dołożył swoją pracę i ekspertyzy związane z funkcjonowaniem tej dużej elektrowni fotowoltaicznej.

prasa o otwarciu:

portal e-legnickie

Legnica Nasze Miasto

Cytując Jose Maria Arzac, dyrektor ds. inwestycyjnych w Qualitas Energy, projekt jest drugim pod względem wielkości w Polsce projektem fotowoltaicznym. Rozłożony jest na powierzchni 175 hektarów, a moc całego projektu to 113 megawatów.

Prezes Lighthief Marko Hernaiz oraz Maciej Krzyżanowski, dyrektor sprzedaży byli na miejscu już dzień wcześniej:)

Panele fotowoltaiczne zostały zamontowane w miejscowościach Dobrzejów i Jakuszów a jest ich ponad 170 tysięcy, połączonych ze sobą kablami o długości 1200 km. Jest to największa inwestycja w powiecie legnickim, jej wartość to ponad 70 milionów euro.

Polski oddział Amazona podpisał umowę na zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej Miłkowice. Zakończenie budowy farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach.

Amazon nie podaje, w jakim stopniu zielona energia z farmy pokryje zapotrzebowanie spółki na prąd i na jaki okres podpisano umowę. Z wpisu Anny Papki, menadżerki Amazona ds. polityki publicznej wynika natomiast, że spółka zakontraktowała całą energię, którą wyprodukuje farma Miłkowice.

Głownym wykonawcą tej inwestycji była świetna firma z branży energetycznej czyli P&Q Sp. z o.o.

Farmy fotowoltaiczne to zdecydowanie jedne z ciekawszych inwestycji na obecnym rynku OZE. W porównaniu do farm wiatrowych czy biogazowni spotykają się również z dużo lepszym odbiorem społecznym. Sami posiadamy 58MW elektrowni fotowoltaicznych a w tym roku zwiększymy swoje portolio spółek celowych o kolejne 62MW.

Pracujemy rownież jak wiecie w projekcie SunBank gdzie razem z inwestorami budujemy portfolio o mocy około 1GW. Zatem zapowiada się ciekawy i pracowity koniec roku

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

Call Now Button+48 797 897 895