Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

5 faktów o fotowoltaice, w które nie uwierzysz! – Numer 4 Cię zaskoczy!

5 faktów o fotowoltaice, w które nie uwierzysz! – Numer 4 Cię zaskoczy!

5 faktów Alessandro Volta

Fakt nr 1 – Pochodzenie nazwy „fotowoltaika”. Nazwa „fotowoltaika” pochodzi od słów „foto” (co oznacza światło) i „voltaic” (nawiązującego do nazwiska Alessandro Volty. Był on pionierem w dziedzinie elektromagnetyzmu i badań nad bateriami). Również od jego nazwiska pochodzi nazwa jednostki napięcia, czyli VOLT.

5 faktów o fotowoltaice – czytaj dalej

5 faktów

Fakt nr 2 – Pierwsza komórka fotowoltaiczna była bardzo mała. Pierwsza działająca komórka fotowoltaiczna została zbudowana w 1839 roku przez francuskiego fizyka Alexandre’a Edmonda Becquerela. Ze względu na to, że była ona bardzo mała, była nie wydajna w porównaniu do dzisiejszych standardów.

Członkowie załogi Apollo 11

Fakt nr 3 – Pierwszy panel fotowoltaiczny na Księżycu. W 1969 roku, podczas misji Apollo 11, astronauta Buzz Aldrin zainstalował na powierzchni Księżyca pierwszy panel fotowoltaiczny. Dzięki temu astronauci mieli dostarczaną energię elektryczną na potrzeby aparatury naukowej misji.

Łazik Curiosity

Fakt nr 4 – Panele słoneczne zainstalowane na Marsie. Na powierzchni Marsa znajdują się łaziki, takie jak Opportunity i Curiosity. W wyniku zapotrzebowania na prąd używają paneli słonecznych do pozyskiwania energii elektrycznej. Z powodu zanieczyszczeń – głównie pyłu na Marsie panele słoneczne muszą być okresowo czyszczone, aby utrzymać wydajność.

Mount-Everest

Fakt nr 5 – Panel fotowoltaiczny na najwyższym szczycie świata. Na Mount Everest, najwyższym szczycie świata, znajduje się panel fotowoltaiczny, który dostarcza energię elektryczną do stacji meteorologicznej na szczycie. Z pewnością rozwiązuje to problem z zasilaniem!

Koniecznie podzielcie się w komentarzu jakie Wy ciekawe fakty o fotowoltaice znacie. Jeśli macie w zanadrzu zaskakujące fakty – to My czekamy na nadesłanie!

Źródło grafik: www.wikipedia.org

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń już teraz! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895