Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Usuwanie zabrudzeń z paneli na farmie pod Koninem

Likwidacja zabrudzeń z paneli na farmie pod Koninem

Konin – miasto na prawach powiatu, położone w województwie wielkopolskim. Ciekawostek dotyczących Konina można przytoczyć co najmniej kilkanaście, ale te najciekawsze to miedzy innymi:

  • Na terenie miasta znajduje się jedyna! w Polsce huta aluminium
  • Znajduje się tam również zespół elektrowni zasilanych węglem brunatnym, które nocą wyglądają jak Titanic, stąd też określenie „Polski Titanic”

Likwidacja zabrudzeń – dlaczego należy myć panele?

  1. Optymalizacja inwestycji: Każdy kto zdecydował się na własną elektrownię słoneczna, czy to małą przydomową czy to wielką instalację – wie jak duża jest to inwestycja. Dlatego też, czyszczenie paneli jest kluczowym elementem w dbaniu o cały system. Dzieje się tak, ponieważ pomaga w zachowaniu ich wydajności. A co za tym idzie pozwala na większe oszczędności na rachunkach za prąd i szybszy zwrot z inwestycji.
  2. Utrzymanie wydajności: Czyste panele przepuszczają więcej światła słonecznego. Oznacza to większą ilość energii elektrycznej wyprodukowanej z tej samej ilości promieniowania słonecznego.
  3. Utrzymywanie gwarancji: Wielu producentów paneli fotowoltaicznych oferuje gwarancje na produkty, ale zazwyczaj pod warunkiem, że są one utrzymane w odpowiednim stanie. Regularne mycie i konserwacja pomaga w zachowaniu gwarancji.

Mycie modułów na farmie fotowoltaicznej pod Koninem

I tym razem na zlecenie nasza ekipa pojechała dzień wcześniej. Dzięki temu wyspani i pełni energii pojawili się na farmie punktualnie o 7. Dzień wcześniej kierownik ekipy był na terenie elektrowni aby w najbardziej optymalny sposób zaplanować prace.

Elektrownia słoneczna, na której naszym celem była likwidacja zabrudzeń z modułów, składała się z paneli JinKo o mocy 430W każdy. Łącznie prawie 1MW w 2200 sztukach modułów PV.

Czterech operatorów podłączonych do 2 urządzeń od Mansser Osmo rozpoczęło swoje działania. Najpierw panel, po panelu. Kolejno stołami i potem przejście na kolejny rząd. W sumie 16 rzędów, różnej długości Panowie z naszej ekipy czyścili praktycznie do osiemnastej. Ptasie odchody oraz wszędobylski kurz z pól zalegały dość grubą warstwą na modułach.

Czyste panele
Panele po myciu
Likwidacja zabrudzeń

Doczyszczając każdą ramkę i likwidując zabrudzenia z powierzchni każdego modułu sprawiliśmy, że ilość wyprodukowanego prądu wzrosła. Dlatego też, mycie paneli to nie tylko względy wizualne – są to również względy ekonomiczne oraz konserwacyjne.

Likwidacja zabrudzeń z paneli na farmie koło Konina – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo wielkopolskie, koło Konina

Dane PV: Elektrownia słoneczna o mocy prawie 1 MW składająca się z modułów fotowoltaicznych JinKo.

Opis: Brudne panele zabrudzone głównie przez pył, kurz, naloty z pól oraz ptasie odchody.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895