Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Audyt farmy fotowoltaicznej – 1MW pod Częstochową

Audyt farmy fotowoltaicznej – 1 MW pod Częstochową, w województwie śląskim.

Nasz klient, który stawia swoje pierwsze kroki w inwestycjach w Odnawialne Źródła Energii (OZE) postanowił ulokować środki w zakupie gotowej farmy fotowoltaicznej. Czym powinien kierować się przy zakupie? Na co zwrócić uwagę? Co może być potencjalnym zagrożeniem przy inwestycji?

Elektrownia słoneczna, o której zakupie myślał nasz klient zlokalizowana jest w województwie śląskim, niedaleko Częstochowy. Została oddana do użytku niespełna 2 lata temu i od tego czasu pracuje bez zakłóceń.

Audyt farmy fotowoltaicznej – co sprawdzaliśmy?

Po pierwsze, dla klienta, sprawdzaliśmy dokumentację. Jej kompletność oraz zgodność wykonania farmy zgodnie z nią. Zaczęliśmy więc od przekazania klientowi listy dokumentów niezbędnych do wykonania analizy. Począwszy od wydanych decyzji o Warunkach Zabudowy, następnie poprzez uzyskane Warunki Przyłączeniowe (oraz podpisaną umowę przyłączeniową z Zakładem Energetycznym) a skończywszy na podpisanych odbiorach przez Tauron. Analizie również poddaliśmy aktualnie obowiązujący kontrakt PPA.

Klient dostarczył Nam również: dokumentację projektową, projekt budowlany i wykonawczy, raport z badań termowizji falowników i okablowania, raport z termowizji paneli fotowoltaicznych, zalecenia eksploatacyjne, wyniki pomiarów ciągłości rezystancji, wyniki pomiarów strony DC w tym natężenie prądu i napięcie, protokoły z uruchomienia elektrowni, decyzję środowiskową, karta katalogowa modułów fotowoltaicznych, karta katalogowa inwerterów, karta katalogowa transformatora, dokumentacja techniczno-ruchową farmy.

Następnie odbyliśmy wizytę na farmie gdzie skontrolowaliśmy jej stan. Zarówno wizualny, jak i od strony pomiarowej.

Audyt farmy fotowoltaicznej

Farma ogrodzona, z zainstalowanym monitoringiem. Elektrownia fotowoltaiczna wyposażona w falowniki HUAWEI SUN2000-105KTL-H1 (jeden z czołowych producentów) oraz moduły fotowoltaiczne Jinko Solar JKM535M-72HL-4-BDVP.

Wizyta terenowa na farmie fotowoltaiczna pozwoliła Nam na sporządzenie raportu, uzupełnionego o wnioski z analizy dokumentacji.

Nasza rekomendacja dawała klientowi zielone światło do zakupu gotowej farmy fotowoltaicznej.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895