Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Badanie termowizyjne paneli fotowoltaicznych ”prawdę ci powie”…

Badanie termowizyjne paneli fotowoltaicznych wymysł serwisantów czy często konieczność? Czy warto zainwestować w taki rodzaj usługi i po co?

JAK SPRAWDZIĆ CZY PANELE FOTOWOLTAICZNE DOBRZE DZIAŁAJĄ?

Skuteczność pracy paneli fotowoltaicznych zależy od ich sprawności. Niestety ze względu na miejsce montażu modułów, panele fotowoltaiczne dotychczas były kłopotliwym przedmiotem przeglądu termowizyjnego. W związku z czym samo badanie nie należało do najtańszych. Koszt badania kamerą termowizyjną farmy fotowoltaicznej o mocy 1mW będzie oscylował między 2 a 4 tysiące złotych netto. Czy jednak warto zainwestować w taki rodzaj usługi? Zdecydowanie tak! Obecnie nie ma szybszej metody (być może poza testami typu ”flash”, mało jednak popularnym i trudnymi do przeprowadzenia ”on-site”). Pozwola ona w dokładny sposób diagnozować wiele usterek. Delaminacja paneli fotowoltaicznych, ich silne zabrudzenia, ”ślady ślimakowe”. Także ”hot spoty” można wykryć właśnie za pomocą badania kamerą termowizyjną!

Obecnie przeglądy termowizyjne paneli fotowoltaicznych wykonujemy zazwyczaj przy użyciu drona (chyba, że są to małe przydomowe instalacje fotowoltaiczne położone na gruncie). Wraz z Naszym partnerem technologicznym firmą Pragmasoft oraz ich innowacyjnym SolarSpy jesteśmy w stanie w pełni diagnozować wszystkie problemy techniczne instalacji fotowoltaicznych. Co więcej operator drona otrzymuje od razu częściowe wyniki diagnozy termowizyjnej. To naturalnie pozwala mu dokładniej sprawdzić poszczególne ”newralgiczne” miejsca na farmie lub mniejszej instalacji fotowoltaicznej!

BADANIE TERMOWIZYJNE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH CZYLI…

Termowizja fotowoltaiki jest bardzo skuteczna metodą serwisową. Jest zarazem szybka i nie wymaga zastosowania kosztownego sprzętu wspinaczkowego. Termowizyjna inspekcja z drona świetnie poradzi sobie zarówno z instalacją przydomową na dachu lub gruncie, jak i z wielkopowierzchniową farmą fotowoltaiczną. Pozwala szybko i niezawodnie rozpoznać problem oraz dość jasno wskazać ich rozwiązanie. Regularnie przeprowadzane badania termowizyjne pokazują również w jaki sposób farma lub instalacja fotowoltaiczna się ”starzeje” oraz na co zwrócić uwagę podczas serwisu prewencyjnego paneli fotowoltaicznych.

Możecie też więcej poczytać na:

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895