Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Biała Podlaska walczy z małym uzyskiem

Biała Podlaska walczy z małym uzyskiem

Biała Podlaska walczy z małym uzyskiem

Biała Podlaska – miasto na prawach powiatu we wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Jest również siedzibą powiatu bialskiego i gminy Biała Podlaska. Miasto uzyskało prawa miejskie już przed 1498 rokiem.

Konkretne zlecenie od Naszego klienta. Instalacja dachowa o mocy 6kWp od 2 lat produkuje prawie 25% mniej energii niż zakładano. Klient po wejściu na dach zobaczył jak bardzo jest brudna i zanieczyszczona i wezwał Nas do mycia i czyszczenia modułów fotowoltaicznych. No to działamy!

Instalacja fotowoltaiczna zabrudzona głównie liśćmi kasztanowca, który rośnie obok domu. Problem jednak w tym że było ich tak dużo, że zacieniały powierzchnię paneli. Stąd tak słabe uzyski na całym systemie fotowoltaicznym. Liście zakrywały ponad 30% instalacji i poprzez wilgoć były po prostu do niej przyklejone. Najpierw przed myciem trzeba było wszystko namoczyć i pozbyć się tej ”liściastej” skorupy.

Kolejnym problemem okazało się niezwykle słabe ciśnienie wody. Na szczęście urządzenia firmy Mansser Osmo z których korzystamy pozwalają na uporanie się z takim problemem. Dzięki temu można było zacząć mycie modułów fotowoltaicznych na całej instalacji. Biała Podlaska walczy z małym uzyskiem.

Całe zlecenie zajęło Nam około 5 godzin. Przy okazji serwisanci usunęli zbyt luźno zamontowane pod panelami przewody oraz poprawili ustawienia na falowniku. Często pytacie jaki jest koszty mycia instalacji fotowoltaicznej. Zależy to od kilku czynników ale najlepiej w takich sytuacjach skontaktować się z Naszym biurem i poprosić o wycenę. Na finalne koszty takiej usługi wpływ ma oczywiście wielkość instalacji, jej położenie, jak długo nie była myta czyli poziom zabrudzenia oraz dojazd. Czasami używać należy zwyżki lub rusztowań albo zabezpieczać ścianę budynku co również ma wpływ na wycenę Naszych prac.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895