Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Budowa instalacji fotowoltaicznej 100 kWp w Radomsku

Budowa instalacji fotowoltaicznej 100 kWp

Budowa elektrowni fotowoltaicznej w miejscowości Radomsko. Radomsko to niewielkie miasto położone w województwie łódzkim, w powiecie radomszczańskim. Jest to jeden z najstarszych ośrodków miejskich w Polsce, z bogatą historią i kulturą. Miasto liczy około 60 000 mieszkańców i jest jednym z głównych ośrodków gospodarczych regionu.

Firma, która zleciła Nam prace postanowiła zainwestować w budowę instalacji głównie na potrzeby własne. Duże zużycie prądu powoduje poszukiwanie rozwiązań w obliczu ciągle rosnących cen prądu.

Instalacja fotowoltaiczna, którą zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy pozwoli firmie wyprodukować znaczącą część zapotrzebowania na energię elektryczną rocznie.

Dzięki temu firma będzie w stanie pokryć większość swojego zapotrzebowania na prąd z własnych źródeł. Oznacza to, że będzie mogła zaoszczędzić na rachunkach za prąd, a także przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2.

Budowę farmy fotowoltaicznej poprzedziły przygotowania do przedsięwzięcia, czyli oszacowanie wielkości instalacji, zaplanowanie prac, dobór konstrukcji i komponentów oraz ustalenie terminu rozpoczęcia tychże prac. Zgodnie z założonym planem prace miały potrwać do 2 tygodni a nam udało się zakończyć zlecenie w ciągu zaledwie 10 dni!
W tym czasie nasza ekipa wykonała następujące prace:

Budowa elektrowni fotowoltaicznej – co zrobiliśmy ?

Przygotowanie terenu pod montaż instalacji,
Montaż konstrukcji,
Montaż modułów fotowoltaicznych,
Montaż i konfigurację falowników,
Uruchomienie instalacji PV

W wyniku prac powstała instalacja fotowoltaiczna, która będzie produkować około 95 MWh energii elektrycznej rocznie. Dzięki inwestycji w OZE (odnawialne źródła energii) ta firma produkcyjna znacząco zmniejszy swoje rachunki za prąd.

Instalacja została wykonana w oparciu o moduły fotowoltaiczne firmy LONGi Solar posiadające sprawność sięgającą 18,4%. Inwertery firmy Huawei, które również są częścią składową całej instalacji, zostały umieszczone pod daszkiem.

Z sukcesem zakończyliśmy budowę elektorowni słonecznej na dachu budynku przekazując właścicielowi instrukcje rozruchowe, schematy oraz gwarancje.

Budowa elektrowni fotowoltaicznej Radomsko – Podsumowanie:

Moc instalacji: 100 kWp
Czas trwania prac: 10 dni
Miejsce montażu: dach

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

4 komentarze do “Budowa instalacji fotowoltaicznej 100 kWp w Radomsku”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895