Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Bydgoszcz czyszczenie paneli fotowoltaicznych na budynku państwowym.

Bydgoszcz czyszczenie paneli fotowoltaicznych – dostęp do dachu w Bydgoszczy był zdecydowanie utrudniony i musieliśmy pracować z dość wysokiego rusztowania żeby dostać się do instalacji i umyć dokładnie wszystkie panele fotowoltaiczne. Widoki śliczne ale instalacja zdecydowanie wymagała już czyszczenia. Zwłaszcza ramki i łączenia między szkłem a ramą aluminiową akumulowały dużą ilość brudu i spływających z powierzchni paneli zanieczyszczeń. Wszystko się jednak udało a klient już zamówił usługę czyszczenia modułów fotowoltaicznych na kolejny rok!

W samej Bydgoszczy nie gościmy tak często jakbyśmy chcieli ale jesteśmy tutaj przynajmniej raz w miesiącu. Samo jednak województwo kujawsko-pomorskie to bardzo duża ilość instalacji fotowoltaicznych o mocy powyżej 50kWp. Nasi klienci to głównie właściciele hal magazynowych i takie też instalacje myjemy. Lighthief obsługuje na tym terenie również magazyny jednej z większych grup logistyczno-transportowych.

Sporo w tym województwie również instalacji u rolników a tutaj problemy są już dużo większe. Osady organiczne robią swoje i takie panele fotowoltaiczne należy myć regularnie dwa razy w roku. Chcąc utrzymać uzysk na stałym i wysokim poziomie oraz przedłużyć okres działania całej instalacji pv.

W kujawsko-pomorskim mamy też wielu mniejszych, prywatnych klientów, którym myjemy i czyścimy oraz serwisujemy przydomowe instalacje fotowoltaiczne. Często również Nasi serwisanci zajmują się też naprawami lub wręcz poprawkami!

W okolicach Bydgoszczy świadczymy również usługi O&M dla farm fotowoltaicznych, dbając o właściwy poziom uzysku i dobry zwrot z inwestycji dla Naszych kontrahentów OZE. Wykonujemy również prace związane z dewelopmentem nowych projektów elektrowni fotowoltaicznych na tym terenie!

Bydgoszcz czyszczenie paneli fotowoltaicznych – PODSUMOWUJĄC:

Lokalizacja: województwo kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz

Dane PV: Instalacja o mocy 20kWp składająca się z paneli Jinko

Opis: średnio brudne panele na czteroletniej instalacji pokryte głównie sadzami i pyłkami, mycie paneli fotowoltaicznych zajęło Nam 3 godziny

Bydgoszcz czyszczenie paneli fotowoltaicznych – widoczne na falowniku wzrosty między 8 a 12% (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych)

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


1 komentarz do “Bydgoszcz czyszczenie paneli fotowoltaicznych na budynku państwowym.”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895