Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Radomsko czyli jak umyliśmy panele fotowoltaiczne na dachu piekarni

Radomsko mycie fotowoltaiki na piekarni – małe odejście od dachu, na którym położona jest instalacja fotowoltaiczna to zawsze pewien problem dla operatora maszyny. Kije teleskopowe, których używamy do mycia paneli i instalacji fotowoltaicznych mają do 25 metrów. Musi być jednak miejsce, żeby bezpiecznie z nimi odejść od ściany budynku i złapać odpowiedni kąt dla szczotki. Tutaj musieliśmy używać jednak niskiego rusztowania bo budynek był otoczony płotem i nie można było odejść na wystarczającą odległość! W nagrodę Nasza ekipa otrzymała super smaczne i super słodkie bułeczki od właściciela tej piekarni/cukierni!

Na dachu znajdują się również dwa kominy. Regularnie brudzą one całą instalację fotowoltaiczną i powodują, że jej mycie konieczne jest nawet dwa razy w roku. Osady na powierzchni modułów fotowoltaicznych to w Radomsku głównie sadze oraz pyły z piekarni. Nasza ekipa dała sobie jednak świetnie radę z czyszczeniem paneli fotowoltaicznych i wyjeżdżamy po 5 godzinach pracy do Częstochowy!

W Radomsku gościmy bardzo często. Nasi klienci z tego miasta to zarówno prywatni właściciele małych przydomowych instalacji fotowoltaicznych, średni przedsiębiorcy posiadający między 50 a 200kWp oraz duże firmy logistyczno – produkcyjne. Dużo Naszych kontrahentów posiada swoje magazyny i hale w tutejszej strefie ekonomicznej. Tu też na bieżąco dostarczamy usługi mycia, czyszczenia i serwisowania paneli fotowoltaicznych.

W okolicach Radomska Lighthief posiada również swoje 4 farmy fotowoltaiczne o mocy około 20MW. Dla klientów z okolic Kleszczowa świadczymy również usługi O&M dla ich elektrowni fotowoltaicznych o mocy powyżej 30MW.

Obsługujemy również Urzędy Gmin i dwie spółki wodno-kanalizacyjne z tego terenu.

Radomsko mycie fotowoltaiki na piekarni – PODSUMOWUJĄC:

Lokalizacja: województwo łódzkie, Radomsko okolice Starego Cmentarza

Dane PV: Instalacja o mocy 30kWp składająca się z paneli Q Cells

Opis: średnio brudne panele na czteroletniej instalacji pokyte sadzą i pyłem z piekarni, mycie paneli fotowoltaicznych zajęło Nam 5 godzin roboczych.

Widoczne na falowniku wzrosty to 9% (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych)

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


1 komentarz do “Radomsko czyli jak umyliśmy panele fotowoltaiczne na dachu piekarni”

Dodaj komentarz

Call Now Button+48 797 897 895