Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Łódź czyli mycie instalacji fotowoltaicznej o mocy 8kWp na domku

Łódź mycie instalacji fotowoltaicznej o mocy 8kWp na domku jednorodzinnym poszło dość szybko i gładko. Klient co prawda uprzedził Nas, że jest problem z wodą. Miał zniszczone krany na zewnątrz budynku ale udało się bez problemu podpiąć na sztywno i rozpocząć pracę. Czyszczenie paneli fotowoltaicznych zajęło Naszej ekipie około 3 godzin. Daliśmy również kilka zaleceń serwisowych związanych z samą instalacją fotowoltaiczną. Na przykład zbyt luźne przewody ze złączkami mc4 czy Naszych zdaniem źle wykonane uziemienie. Tego samego dnia udało Nam się jeszcze wykonać mycie na dwóch innych instalacjach o łącznej mocy 20kWp. Jednej na Bałutach oraz drugiej w okolicach najstarszego łódzkiego parku Źródliska.

Łódź mycie instalacji fotowoltaicznej – całe województw łódzkie to teren, gdzie wykonujemy bardzo dużo prac związanych z myciem oraz serwisowaniem instalacji i farm fotowoltaicznych.

W okolicach góry Bełchatów znajdują się również 4 farmy fotowoltaiczne, które są własnością Lighthief o mocy prawie 20MW.

Rynek instalacji fotowoltaicznych w łódzkim to bardzo dużo instalacji przydomowych. Na terach wiejskich zwłaszcza mamy też sporo gospodarstw rolnych, gdzie zamontowanych jest dużo instalacji fotowoltaicznych powyżej 50kWp. Zazwyczaj są one położone na dachach stodół i obór, stąd wymagają regularnego mycia i czyszczenia. W innym przypadku opadające osady organiczne potrafią skutecznie blokować właściwy przebieg procesów fotowoltaicznych. Tym samy zmniejszając uzysk z takiej instalacji nawet o 30%! Województwo łódzkie to również małe gminy, będące Naszymi klientami, gdzie serwisujemy i myjemy panele fotowoltaiczne dwa razy w roku!

PODSUMOWUJĄC:

Lokalizacja: województwo łódzkie, Łódź

Dane PV: Instalacja o mocy 8kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych firmy Bruk-Bet

Opis: dość brudne panele, na których osadziło się dużo ptasich odchodów oraz zgniłych liści z ogrodu, który jest przy domu, czas pracy wyniósł około 3 godzin

Łódź mycie instalacji fotowoltaicznejwidoczne na falowniku wzrosty około 10% po umyciu modułów fotowoltaicznych (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych)

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


1 komentarz do “Łódź czyli mycie instalacji fotowoltaicznej o mocy 8kWp na domku”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895