Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Ekstremalne pogody w Hiszpanii bardzo silnie oddziałują na działanie instalacji i farm fotowoltaicznych!!!!

Mniej słońca to mniejszy zwrot z inwestycji fotowoltaicznych a to mocno denerwuje inwestorów!

Według firmy Solargis, zajmującej się danymi fotowoltaicznymi, gwałtowny spadek natężenia promieniowania słonecznego w Hiszpanii na początku tego roku wskazuje na potrzebę połączonej sieci europejskiej i zwiększonych inwestycji w prognozowanie.

Hiszpania odnotowała 50% spadek natężenia promieniowania słonecznego w marcu 2022 r. w porównaniu ze średnimi długoterminowymi w wyniku obfitych opadów i chmury pyłu saharyjskiego, które przetoczyły się przez Morze Śródziemne, powiedział Solargis. Dla porównania, Niemcy i Bałkany miały w marcu o około 45% wyższy poziom promieniowania słonecznego w porównaniu ze średnimi długoterminowymi. Te znaczące odchylenia od średnich wartości „stanowią wyzwanie dla deweloperów projektów i inwestorów, którzy chcą dokładnie obliczyć zwrot z inwestycji i wspierać integrację energii słonecznej z siecią kontynentu”, powiedział Solargis.

Firma zauważyła, że ​​ulepszone sieci obejmujące kraje umożliwią regionalnym zakładom energetycznym zrekompensowanie lokalnej zmienności poprzez czyste źródła energii, zamiast powrotu do paliw kopalnych. „Patrząc na Europę jako połączoną, a nie krajową sieć energetyczną, istnieje potencjał do zrównoważenia rynku” – powiedział Marcel Suri, dyrektor generalny Solargis. „Cyfryzacja naszych sieci w połączeniu ze zwiększoną wzajemną łącznością ostatecznie pozwoli większym wytwórcom szybciej i wydajniej reagować na regionalną zmienność odnawialnych źródeł energii”.

Zbieramy dla Was ciekawe newsy z całego fotowoltaicznego świata! Zapraszamy do czytania!

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

1 komentarz do “Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Ekstremalne pogody w Hiszpanii bardzo silnie oddziałują na działanie instalacji i farm fotowoltaicznych!!!!”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895