Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Huawei i Sungrow utrzymują wiodącą pozycję na rynku falowników fotowoltaicznych, ale GoodWe wspina się w rankingach!

Całkowita dostawa falowników osiągnęła w zeszłym roku 225 386 MW, jak ujawnił raport Wood Mackenzie z 2021 co stanowi 22% wzrost w stosunku do 2020 r., który był głównie napędzany silnym wzrostem w Europie, Indiach i Ameryce Łacińskiej.

Chiński producent Growatt zajął trzecie miejsce w rankingu WoodMac, a pierwsza trójka odpowiadała za ponad połowę wszystkich dostaw falowników słonecznych w zeszłym roku. Huawei i Sungrow pozostają, w pewnej odległości, największymi dostawcami, którzy odpowiadają za odpowiednio 23% i 21% dostaw, a Growatt zajmuje nieco odległą trzecią pozycję z 7% udziałem w rynku.

Godne uwagi zmiany w pierwszej dziesiątce rankingu obejmują dużą sprzedaż przez GoodWe, która pozwoliła zakończyć 2021 r. na piątym miejscu dzięki dużym dostawom w regionie Azji i Pacyfiku, zwłaszcza w Chinach i Korei Południowej. Firma odnotowała najwyższy wzrost przesyłek od okresu przed COVID, z prawie pięciokrotnym wzrostem w latach 2019-2021.

Wzrost popytu z Niemiec, Włoch, Holandii i Polski przyczynił się do znacznego wzrostu sprzedaży inwerterów w Europie w latach 2020-2021. Sytuacja przedstawiała się jednak inaczej w Stanach Zjednoczonych, które w zeszłym roku odnotowały niewielki spadek dostaw falowników o 360 MW z powodu problemów z łańcuchem dostaw, zwiększonych kosztów surowców i rosnących kosztów dla deweloperów. Jej udział w rynku światowym wyniósł 14%.

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Dodaj komentarz

+48 797 897 895