Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Serwis, obsługa, nadzór i kontrakty PPA dla farm fotowoltaicznych! Lighthief

Obsługa farm fotowoltaicznych – jeśli interesuje Was co możemy zrobić dla Waszej inwestycji czyli farmy fotowoltaicznej zapraszamy do obejrzenia Naszego nowego filmu na Naszym kanale YouTube.

Lighthief specjalizuje się w obsłudze farm fotowoltaicznych na różnym etapie ich powstawania. Zazwyczaj dostarczamy dla Naszych inwestorów usługi z szeroko rozumianego zakresu O&M czyli serwisu aktywnego i pasywnego elektrowni fotowoltaicznych a także pomoc w kontraktowaniu PPA!

W czasach kiedy farma fotowoltaiczna to jedna z bardziej opłacalnych inwestycji energetycznych, warto po ich wybudowaniu pamiętać o obsłudze i serwisie. Komu powierzyć opiekę nad Waszą kilku milionową inwestycją?

Zazwyczaj przez okres 2 lat serwis i obsługa spoczywają na głównym wykonawcy. To moim zdaniem nie jest dobrym rozwiązaniem. Chyba, że posiada on dedykowany zespół zajmujący się usługami O&M. Zazwyczaj wykonawca przechodzi po prostu na kolejną inwestycję i trudno mu właściwie zadbać o tą, którą właśnie skończył. Większość obiektów, które my przejmujemy nie posiada nawet odbiorów zerowych, nie ma założonych kart obiektów i brakuje pełnej inwentaryzacji. Dobra obsługa farm fotowoltaicznych to właśnie poprawnie wykonywane czynności O&M.

Niestety mamy też ciągle problem z firmami wykonawczymi, które twierdzą że takie usługi w ogóle nie są potrzebne. Panele fotowoltaiczne same się przecież serwisują i myją a farma fotowoltaiczna to swoiste perpetuum mobile. Nie wymaga żadnej uwagi i będzie przez 25 lat zarabiać dla Nas $$$. Niestety nawet duże firmy z branży funkcjonują często w takim błędzie logicznym! Rynek na szczęście się zmienia a świadomość inwestorów szybko rośnie!

Obsługa farm fotowoltaicznych – dobra firma O&M bierze udział w inwestycji już na etapie jej projektowania i budowy.

Wnosząc swoje ”praktyczne” doświadczenia i spojrzenie na całą inwestycję. Jest w stanie poprzez proste zmiany projektowe obniżyć koszty obsługi całej farmy fotowoltaicznej. Czasami na projekcie zastępczym wystarczy dodać ujęcia wody czy delikatnie przesunąć rzędy z modułami fotowoltaicznymi. Dzięki temu koszty dostarczenia wody do mycia spadają a samo mycia można wykonywać mechanicznym ramieniem myjącym. To znacznie przyśpiesza prace i obniża ich koszty!

Jeśli planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M zapraszamy do KONTAKTU. Jeśli poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne również zapraszamy do kontaktu z Naszym biurem!

2 komentarze do “Serwis, obsługa, nadzór i kontrakty PPA dla farm fotowoltaicznych! Lighthief”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895