Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Powstanie Panafrykański Fundusz Energii Odnawialnej!

Afrykańskie firmy są partnerem w tworzeniu Panafrykańskiego Funduszu Energii Odnawialnej! Fundusz wesprze rozwój projektów fotowoltaicznych i magazynowych w całej Afryce.

Inwestor Harith General Partners i afrykański dostawca energii Anergi Group nawiązali współpracę, aby utworzyć Panafrykański Fundusz Energii Odnawialnej (PAREF) i przyspieszyć wdrażanie energii odnawialnej w Afryce oraz zamknąć lukę inwestycyjną na kontynencie.

Fundusz o wartości 300 mln USD ma na celu wypełnienie braków w dostępie do energii w Afryce, jednocześnie przyczyniając się do sprawiedliwej transformacji poprzez ukierunkowanie projektów odnawialnych i magazynowych jako sposobu na dekarbonizację systemów energetycznych na kontynencie.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) szacuje, że zamknięcie luki w dostępie do energii w krajach Afryki Subsaharyjskiej będzie wymagało szacowanych rocznych inwestycji w wysokości 28 mld USD od teraz do 2030 r., w tym 13 mld USD na mini-sieci, 7,5 mld USD na inwestycje w sieć oraz 6,5 mld USD na inwestycje poza siecią.

Podobnie firma badawcza Wood Mackenzie przewidziała, że ​​zelektryfikowanie gospodarek w regionie będzie wymagało ponad 350 miliardów dolarów inwestycji, przy czym obecny poziom inwestycji nie zbliża się do tego, co jest potrzebne. PAREF będzie opierał się na działalności Anergi w regionie, rozwijając, finansując i realizując niektóre z największych niezależnych projektów energetycznych w Afryce, poinformował w komunikacie medialnym!

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Dodaj komentarz

+48 797 897 895