Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Rozpoczyna się budowa największego projektu fotowoltaicznego w Korei Południowej!

Południowokoreańskie przedsiębiorstwo Kepco buduje farmę fotowoltaiczną o mocy 200 MW na dawnej farmie solnej. Poinformowano, że projekt zacznie działać do czerwca 2023 r.

Korea Hydro and Nuclear Power Co., jednostka Korea Electric Power Corp. (Kepco), rozpoczęła prace nad farmą fotowoltaiczną o mocy 200 MW na terenie dawnej farmy solnej w kraju Sinan w prowincji Jeolla Południowa.

W zakładzie pojawią się moduły bifacjalne dostarczone przez nienazwanego producenta. Rozpoczęcie działalności komercyjnej całej instalacji zaplanowano na czerwiec 2023 r. Miejsce realizacji projektu znajduje się w regionie Honam, na południowo-zachodnim krańcu Półwyspu Koreańskiego. Kepco powiedział, że właścicielem elektrowni fotowoltaicznej będzie grupa lokalnych mieszkańców, jednostka LG, Hoban Industrial, Haedong Construction i samo Kepco. Oczekuje się, że projekt będzie generował około 270 GWh energii elektrycznej rocznie.

Największa elektrownia fotowoltaiczna w Korei Południowej to obecnie park słoneczny o mocy 150 MW, który został zbudowany przez South-East Power w hrabstwie Sinan. W prowincji South Jeolla znajduje się największa liczba realizowanych projektów energii odnawialnej w Korei Południowej.

Korea Południowa osiągnęła pod koniec grudnia 2021 r. zainstalowaną moc fotowoltaiczną około 22 GW. Nowe dodatkowe moce fotowoltaiczne osiągnęły 4,4 GW w 2021 r. Kraj planuje zainstalować 30,8 GW energii słonecznej do 2030 r.

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

1 komentarz do “Co piszczy w trawie OZE czyli newsy ze świata… Rozpoczyna się budowa największego projektu fotowoltaicznego w Korei Południowej!”

Dodaj komentarz

Call Now Button+48 797 897 895