Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Wzrost cen energii czyli dobry czas na inwestycję w farmy fotowoltaiczne!

Czas na inwestycje w farmy fotowoltaiczne, zostańcie z Nami i sami oceńcie!

Jak ceny prądu mają się do inwestycji w farmy fotowoltaiczne? Przeczytajcie poniższy artykuł i sami zdecydujcie!

Wzrost cen energii jest zjawiskiem powszechnie znanym i zauważalnym także na prywatnych rachunkach za prąd. Rosnąca inflacja i wzrost kosztów zakupu energii, paliwa a co za tym idzie także produktów codziennej potrzeby spowodował zwiększone zainteresowanie konsumentów tym tematem. Ceny energii elektrycznej rosną już od kilkudziesięciu lat, nie tylko w Polsce ale także w całej Europie.

W 2016 roku Komisja Europejska opublikowała pakiet zimowy w którym przedstawiła szereg interesujących analiz. W 2015 roku średnia cena energii elektrycznej dla gospodarstw domowych wynosiła 20,8 eurocenta/kWh (w Polsce było to około 60 groszy czyli 13,5 eurocenta/kWh). Jak podaje portal Wysokie Napięcie wzrost cen napędzały podatki i opłaty. Stawki rosły średnio o 3,2% dla klientów indywidualnych i 2% dla biznesowych rocznie począwszy od 2008 roku.

Źródło: https://wysokienapiecie.pl/1945-ceny-energii-w-ue-komu-gorzej-komu-lepiej/

Wzrost cen energii w kolejnych latach przeplatał się ze spadkami wynikającymi ze zmianami cen surowców i sytuacją geopolityczną na świecie. W pierwszym półroczu 2019 roku ceny w Europie kształtowały się średnio na poziomie przedstawionym na poniższej mapie poglądowej.

Ceny energii w krajach Unii Europejskiej w I półroczu 2019 r. (Źródło: https://forsal.pl/artykuly/1441596,ceny-energii-elektrycznej-i-gazu-w-polsce-i-ue-dane-eurostatu-2019.html)

Podobnie sytuacja wyglądała w Polsce, gdzie ceny energii uzależnione są także od rynku europejskiego. Niewielkie spadki cen energii wywołała pandemia COVID-19. Natomiast od 2021 roku notujemy systematyczny i wysoki wzrost cen energii w naszym kraju.

Obecnie w Polsce raz w tygodniu notowane są kolejne rekordy cen prądu na Towarowej Giełdzie Energii w kontraktach godzinowych – czas na inwestycje w farmy fotowoltaiczne.

W poniedziałek, 4 lipca, wieczorem, cena energii na Rynku Bilansującym wzrosła do najwyższego poziomu w historii − 2487,24 zł/MWh. Powodów takiego wzrostu cen jest wiele. Jednak jest to w dużym stopniu spowodowane wojną na Ukrainie i gromadzeniem zapasów gazu i węgla zgodnie z postanowieniem Komisji Europejskiej.

Co więcej, analitycy przewidują że energia elektryczna w Europie nadal będzie drożeć. Już w 2019 roku zakładali systematyczny wzrost cen do 2030 roku. Obecna sytuacja pokazuje że wzrost ten jest przyśpieszony i utrzymuje się z każdym miesiącem. W pierwszym kwartale 2022 średnia cena energii elektrycznej wyniosła 466,60 zł/MWh. Była zatem wyższa o blisko 100% od średniej ceny sprzed roku.

Czas na inwestycje w farmy fotowoltaiczne! Obecna sytuacja na rynku energii elektrycznej powoduje że coraz większą wartość zyskują inwestycje w odnawialne źródła energii, np. farmy fotowoltaiczne.

Farma fotowoltaiczna jest inwestycją pozwalającą produkować energii elektryczną. W tym kontekście warto zwrócić uwagę że energia elektryczna, która we współczesnym świecie jest fundamentalnym czynnikiem wpływającym na wzrost gospodarczy. Wynika to bezpośrednio z faktu, że wzrost zużycia energii elektrycznej jest powiązany w sensie przyczynowo-skutkowym z m.in. industrializacją, urbanizacją, wzrostem standardu życia oraz jego długości. Jak również nieustannym wzrostem światowej populacji. Dlatego też inwestycje oparte o technologię pozwalającą redukować niekorzystny wpływ na środowisko a przy tym generować energię elektryczną są stabilnym i bezpiecznym środkiem do ulokowania kapitału. Inwestycja taka pozwala czerpać długotrwałe i wysokie zyski finansowe. W Polsce wiele firm (m.in. LIGHTHIEF z Częstochowy) z uwagi na doświadczenie w branży OZE oferuje pomoc w realizacji takich projektów i profesjonalną obsługę posprzedażową.

Jeśli myślicie o bezpiecznej i sprawdzonej inwestycji w farmy fotowoltaiczne obejrzyjcie Nasz film i skontaktujcie się z Nami:

Kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

5 komentarzy do “Wzrost cen energii czyli dobry czas na inwestycję w farmy fotowoltaiczne!”

  1. Ceny pradu, inflacja wszystko razem wzięte daje się odczuć w naszych kieszeniach. Pieniądz traci. A tu zaskoczenie. Da sie na czymś zarobić

    Odpowiedz
  2. Optymalizacja odbiorników i urządzeń generujących energię odnawialną jest chyba najprostszym i najtanszym sposobem na oszczędności. Polecam współpracę z tą Firmą.

    Odpowiedz
  3. Czy jest jeszcze możliwość zainwestowania w budowę farmy fotowoltaicznej? nigdzie nie mogę znaleźć prospektów inwestycyjncyh

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

+48 797 897 895