Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Serwis instalacji fotowoltaicznej po co i czy warto?

Serwis instalacji fotowoltaicznej – każdy zestaw urządzeń może się zepsuć. Jeśli dbamy o sprzęt z pewnością przedłużamy jego żywotność a także zapobiegamy nieoczekiwanym awariom i przerwom w produkcji energii.

Chociaż panele fotowoltaiczne i sama instalacja fotowoltaiczna to dość mało awaryjne urządzenia, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka aspektów. Z pewnością bardzo ważny jest falownik, który może być powodem poważnym problemów. Kolejnym tematem są skoki napięcia w sieci i wyłączająca się instalacja fotowoltaiczna!

Tutaj z pewnością można znaleźć kilka rozwiązań, przyjrzyjmy się wykresom i wyłączeniom oraz ich częstotliwości. Wtedy być może znaleźć można jakieś rozwiązanie!

Serwis to także mycie Waszych modułów fotowoltaicznych, które dobrze jest przeprowadzić przynajmniej dwa razy w roku. Usuwając wszelkie zabrudzenia i liście z powierzchni modułów fotowoltaicznych a zwłaszcza z obszaru ramek!

Po co zatem potrzebny nam jest serwis instalacji fotowoltaicznej?

Usterki jednak się zdarzają. Od błahego braku połączenia z internetem, po spore spadki uzyski związane z zabrudzeniami, aż do wad falownika czy innych elementów instalacji fotowoltaicznej. Jeśli serwis jest wykonywany regularnie większość tych wad można w porę zauważyć i wykluczyć lub usunąć na gwarancji producenta (albo firmy montującej).

Pamiętajcie również, żeby ubezpieczyć swoją instalację fotowoltaiczną. To uchroni Was od większych strat finansowych w przypadku wichury lub innych zniszczeń fizycznych. Składki są zazwyczaj dość niskie, pamiętajcie tylko żeby dobrze czytać umowę i sprawdzić wszystkie wykluczenia!

Jakie są koszty serwisu paneli fotowoltaicznych? Wszystko zależy od regionu w jakim mieszkacie oraz wielkości instalacji i ilości elementów, które chcecie sprawdzić! Ceny zaczynają się od kilkuset złotych a serwisant powinien mieć właściwe uprawnienia elektryczne i monterskie. Moim zdaniem przynajmniej raz na dwa lata dobrze wezwać 'speca’ od fotowoltaiki i dowiedzieć się czy wszystko ok.

Zaufajcie swojemu serwisantowi i dbajcie o swoje instalacje fotowoltaiczne!!!!

Jeśli planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M zapraszamy do KONTAKTU. Jeśli poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne również zapraszamy do kontaktu z Naszym biurem!

+48 797 897 895