Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie instalacji fotowoltaicznych na domach jednorodzinnych…

Mycie instalacji fotowoltaicznych na domach – czemu należy myć i czyścić panele fotowoltaiczne na małych przydomowych instalacjach fotowoltaicznych?

Zakupiliście i zamontowaliście instalację fotowoltaiczną aby oszczędzać na rachunkach. Wydaliście od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczekujecie efektów… Niestety jednak dość często daliście wprowadzić się na manowce sprzedawcy, który jak mantra powtarzał, że paneli fotowoltaicznych nie trzeba ani serwisować ani myć i czyścić. Wszystko zrobi za Was deszcz, wiatr i matka przyroda. Niestety nie jest tak różowo…

Panele fotowoltaiczne po prostu się brudzą i trzeba je regularnie (raz w roku) myć!

Różnego rodzaju osady, kurze i pyłki, piaski, ptasie odchody – to wszystko spada codziennie na Waszą instalację fotowoltaiczną. Jeśli dodamy do tego wiatr, deszcz i skoki temperatur – wszystkie powyższe ”skarby” dość dobrze potrafią trzymać się szklanej powierzchni paneli fotowoltaicznych. Związane to jest z siłami adhezji oraz Van der Waalsa. Nie jest to nic dziwnego – przecież brud na Waszych samochodach, ścianach budynków czy dachach też się trzyma i sam deszcz nie może sobie z nim poradzić. Czy w przypadku Waszego ukochanego auta wierzycie sprzedającemu, że nigdy ale to nigdy nie trzeba go będzie myć? Oczywiście auto nie produkuje energii tak jak panel fotowoltaiczny! Brudna szyba na module fotowoltaicznym upośledza jednak cały proces fotowoltaiczny a przez to ilość wyprodukowanej energii/uzysk spadają.

Myjemy zatem panele fotowoltaiczne po pierwsze żeby zapobiegać utracie uzysku produkcji, a po drugie żeby zadbać o stan techniczny całej instalacji i przedłużyć czas funkcjonowania paneli fotowoltaicznych (poprzez mycie zapobiegamy procesom delaminacji, hot spotom, wypłukiwaniu się silikonu, itd)

Badania mówią o różnym poziomie tych spadków, możecie więcej szczegółów znaleźć w Naszych dość obszernych artykułach na ten temat.

Jak jest koszt wykonania takiej usługi mycia paneli fotowoltaicznych?

W LIGHTHIEF koszt mycia i czyszczenia paneli fotowoltaicznych w przydomowych instalacjach wyceniamy według mocy instalacji.

Ceny zależy jednak od kilku czynników: – czy trzeba używać zwyżki? -czy dostęp do dachu budynku jest czymś ograniczony? -czy instalacja była już wcześniej myta lub czy jest wyjątkowo/ponad normatywnie brudna? (zabrudzenia farbą, gipsem, chemią) -czy mamy dostęp do wody i prądu? -jaki jest kształt dachu i rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych? To kilka zasadniczych czynników wpływających na koszty usługi!

CENY MYCIA PRZYDOMOWYCH INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH W LIGHTHIEF ZA 1kWp z dojazdem (rok 2022 na terenie Polski):

do 5kWp120 zł brutto
do 9kWp100 zł brutto
od 10kWp90 zł brutto
od 50kWpWycena indywidualna

Co należy przygotować dla wykonawcy jeśli zamówimy taką usługę dla swojej instalacji fotowoltaicznej?

Mycie instalacji fotowoltaicznych na domach – w LIGHTHIEF prosimy Was zawsze o wypełnienie ankiety opisującej Waszą instalację fotowoltaiczną. Potrzebujemy również zdjęcia położenia instalacji fotowoltaicznej. Do sprawnego wykonania usługi niezbędny jest dostęp z ziemi lub z dachu do Waszych paneli fotowoltaicznych. Również ujęcie wody do którego możemy podpiąć Nasz sprzęt oraz prąd. Nie martwcie się jeśli tego nie macie! Możemy również pracować na własnych agregacie lub przywieźć ze sobą wodę demineralizowaną!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Możecie też więcej poczytać o myciu i czyszczeniu paneli fotowoltaicznych na:

Dodaj komentarz

+48 797 897 895