Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Czyścimy instalację fotowoltaiczną w Koluszkach

Czyścimy instalację fotowoltaiczną w Koluszkach

Czyścimy instalację fotowoltaiczną w Koluszkach

Koluszki, województwo łódzkie – 10-letnia instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku PKP.

Panele położone na dachu ściśle do siebie przylegające. Znajdują się nad lakiernią. Taka lokalizacja powoduje silne zanieczyszczenie paneli a co za tym idzie obniżenie sprawności całej instalacji fotowoltaicznej. Czyścimy instalację fotowoltaiczną w Koluszkach.

Doświadczona ekipa myjąca fotowoltaikę składająca się z czterech osób od samego rana przystąpiła do działania. Moduły fotowoltaiczne nigdy nie były czyszczone, dlatego też wymagały większych nakładów prac niż zazwyczaj. Dzięki 2 urządzeniom, które mają możliwość podłączenia po dwóch operatorów umycie całości instalacji poszło bardzo sprawnie i zajęło Nam 10 godzin. Przez specyficzne zamontowanie paneli (połacie modułów zajmowały praktycznie cały dach a ułożone były jak „herbatniki na spodzie sernika”) musieliśmy użyć zwyżki, ponieważ nie było możliwości umycia instalacji stojąc na dachu. Zabrudzenia przy ramkach musiały zostać odpowiednio potraktowane podgrzaną wodą demineralizowaną. Spodziewaliśmy się wzrostu produkcji ale efekt finalny przeszedł nasze oczekiwania! Aż 27% więcej!

Co więcej: w trakcie usługi mycia paneli okazało się, że jeden z paneli jest całkowicie uszkodzony i powinien zostać wymieniony. Na dachu pod warstwą brudu niemożliwe było dostrzeżenie tego defektu, który w oczywisty sposób wpływa na funkcjonowanie całej instalacji.

Koluszki czyli czyścimy instalację fotowoltaiczną – PODSUMOWUJĄC:

Lokalizacja: województwo łódzkie, Koluszki

Dane PV: Instalacja o mocy 143 kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych firmy JinKo

Opis: bardzo brudne panele, z dużą ilością ptasich odchodów, pyłów różnego pochodzenia, czas pracy wyniósł około 10 godzin

Koluszki czyli czyścimy instalację fotowoltaicznąwidoczne na falownikach wzrosty około 27% po umyciu modułów fotowoltaicznych (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych)

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895