Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych – Elektrownia słoneczna pod Wrocławiem

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych – Elektrownia słoneczna pod Wrocławiem

Wybudowanie farmy fotowoltaicznej jest od jakiegoś czasu bardzo dobrym pomysłem na biznes. Więc kiedy inwestor decyduje się na postawienie własnej elektrowni słonecznej musi wiedzieć, że o obiekt trzeba należycie dbać. Wiąże się to z regularnymi przeglądami, kontrolą roślinności a także powinno się systematycznie wykonywać czyszczenie paneli.

3 letnia farma fotowoltaiczna pod Wrocławiem

Nieopodal Wrocławia w województwie dolnośląskim znajduje się wybudowana 3 lata temu elektrownia słoneczna składająca się z paneli JinKo o łącznej mocy trochę ponad 700 kWp. Na powierzchni ponad 1 hektara rozpościera się kilkanaście rzędów paneli.

Moduły od momentu powstania farmy nigdy nie były poddane zabiegowi czyszczenia paneli. Z tego to też powodu, na powierzchni modułów oraz przy ramkach nagromadziły się znaczne osady zabrudzeń. W związku z tym kurz, piach i ptasie odchody stanowią główną przyczynę zanieczyszczeń. Właściciel elektrowni planuje w najbliższym czasie przeprowadzenie termowizji, więc umycie paneli stanowi podstawę otrzymania prawidłowego obrazu podczas wykonywania badania termowizją.

Jak myć panele?

Nasza ekipa zjawiła się na miejscu około 8 rano. Jak przy większości tego rodzaju zleceń Panowie rozpoczęli od otwarcia i rozplanowania prac. Tę farmę myliśmy przy użyciu myjek ręcznych. Myjki, z których korzystamy umożliwiają podłączenie do każdego urządzenia po dwóch operatów, a my korzystamy z dwóch myjek. W związku z tym do pracy mogło przystąpić aż 4 operatorów!

Ręczne czyszczenie paneli zapewnia dokładne umycie na styku szkło-ramka. W przypadku tej instalacji było to szczególnie ważne. Usunęliśmy wszelkie zabrudzenia i po około 6 godzinach nasza ekipa mogła się już pakować i wracać na bazę.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych – Elektrownia słoneczna pod Wrocławiem PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo mazowieckie, okolice Wrocławia

Dane PV: Farma fotowoltaiczna o mocy około 0,7 MW składające się z modułów fotowoltaicznych JinKo Solar

Opis: Brudne panele zabrudzone głównie poprzez osiadający na nich kurz i piach oraz ptasie odchody

Wynik: Panele fotowoltaiczne na farmie gotowe na termowizję!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895