Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Zniszczone panele fotowoltaiczne – odbiór z Białegostoku

Zniszczone panele fotowoltaiczne – odbiór z Białegostoku

W ostatnim czasie odbieramy coraz więcej zgłoszeń od klientów, u których zniszczone panele fotowoltaiczne zalegają na magazynie. Tak było i tym razem.

Na zlecenie jednej z firm, z którymi stale współpracujemy odbieraliśmy ponad 200 sztuk modułów fotowoltaicznych spod Białegostoku w województwie podlaskim. Były to panele różnych producentów a co za tym idzie były różnej wagi.

Głównym powodem oddania paneli fotowoltaicznych na recykling były ich uszkodzenia mechaniczne. Transport oraz montaż są kluczowymi momentami kiedy moduły mogą ulec uszkodzeniu.

Do Białegostoku ekipa podjechała, zgodnie z ustaleniami, na godzinę 8 rano. Panele, które odbierali pochodziły głównie z budowanej w okolicach Białegostoku farmy fotowoltaicznej. Nie były one na paletach w związku z tym każdy moduł należało zapakować ręcznie. Pomimo tego nasza ekipa sprawnie załadowała auto i po 2 godzinach załadunku mogła wracać z powrotem na bazę.

Zniszczone czy uszkodzone mechanicznie panele fotowoltaiczne są wielkogabarytowymi elektrośmieciami, których nie można oddać na składowisko śmieci, tylko należy je przekazać do zutylizowania, do firmy w tym się specjalizującej. Utylizacja modułów fotowoltaicznych podlega pod przepisy BDO. BDO, czyli Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, jest systemem, dzięki któremu jest możliwość kontroli w systemie gospodarki odpadami.

Uszkodzonych paneli nie można dalej odsprzedawać, gdyż nie nadają się one do montażu. I nie dotyczy to tylko szkód transportowych czy monterskich, lecz również paneli z mikropęknięciami czy hotspotami.

Coraz więcej instalacji fotowoltaicznych jest ubezpieczanych i w razie awarii, gdy ubezpieczyciel zgadza się na wypłatę odszkodowania jednym z warunków wypłaty odszkodowania jest przedstawienie zaświadczenia o oddaniu paneli na recykling.

My, czyli Lighthief, zajmujemy się recyklingiem paneli fotowoltaicznych. W wyniku czego na prośbę zleceniodawcy wystawiamy odpowiednie zaświadczenia o poddaniu paneli recyklingowi, które są wymagane przez ubezpieczycieli przy wypłacie odszkodowania.

Zniszczone panele fotowoltaiczne – odbiór z Białegostoku – PODSUMOWANIE:

  • Lokalizacja: województwo podlaskie, Białystok
  • Opis: Panele fotowoltaiczne w ilości 200 sztuk. Moduły głównie uszkodzone w transporcie.

Zniszczone panele fotowoltaiczne – odbiór z Białegostoku – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo podlaskie, Białystok

Dane: ponad 200 sztuk paneli fotowoltaicznych różnych producentów.

Opis: Moduły głównie uszkodzone w transporcie.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

Call Now Button+48 797 897 895