Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych na dachu Politechniki Częstochowskiej

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych na dachu Politechniki Częstochowskiej, a konkretnie Wydziału Elektrycznego, to coroczne dołożenie kolejnych wyników prowadzonych wspólnie badań. Badania te dotyczą wpływu zanieczyszczeń na wydajność pracy instalacji fotowoltaicznej oraz nad zamkniętym obiegiem wody w procesie mycia paneli fotowoltaicznych.

Na dachu Wydziału Elektrycznego Politechnika rozmieściła 2 instalacje o tej samej mocy. Dzięki położeniu w tym samym miejscu, tej samej mocy oraz przy zachowaniu tych samych warunków (bliźniacze instalacje są obok siebie) – można wprost powiedzieć, że oba obiekty badawcze są takie same. Takie same, czyli identyczne – czyli optymalnie nadające się do badań porównawczych. Pierwszy system fotowoltaiczny jest regularnie poddawany czyszczeniu, drugi natomiast nie jest w ogóle myty.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych na dachu Politechniki Częstochowskiej

Badania przeprowadzane pod nadzorem dr. hab. inż. Adam Jakubasa, Profesora Politechniki Częstochowskiej.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych na dachu Politechniki Częstochowskiej, a konkretniej na dachu Wydziału Elektrycznego

W tym roku również, dzięki sprzyjającej temperaturze, umyliśmy jedną z bliźniaczych instalacji. Przy myciu modułów fotowoltaicznych nasza ekipa korzysta ze sprzętu od Mansser Osmo. Co więcej, Panowie z Mansser Osmo, wykorzystują wyniki badań, które w dalszym ciągu są zbierane i analizowane do ulepszania i wprowadzania modyfikacji w swoim sprzęcie.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

Instalacje na dachu Politechniki to systemy fotowoltaiczne, który powstały w 2014 roku. Łączna moc obu instalacji to 45 kWp. Składają się z 200 modułów fotowoltaicznych i są jednymi z pierwszych tego typu instalacji zamontowanych na uczelniach.

Umycie 100 modułów fotowoltaicznych zajęło naszej ekipie około 3 godzin. Spisane przez pracowników Politechniki wyniki pracy obu instalacji wykazały różnicę w uzysku na poziomie 8%.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895