Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Budowa farm fotowoltaicznych – ”due diligence”

Farmy fotowoltaiczne – due diligence. Żyjemy w czasach, kiedy nie można być pewnym co stanie się jutro. Wielu inwestorów zastanawia się w co zainwestować swoje środki. Do niedawna dobrą opcją były nieruchomości.

Na chwilę obecną dynamicznie rozwija się branża energetyczna a właściwie jej gałąź, mianowicie odnawialne źródła energii w skrócie OZE.

Farmy fotowoltaiczne – due diligence – budowa elektrowni fotowoltaicznej to w obecnych czasach najbardziej obiecująca inwestycja z możliwych.

Galopujące ceny prądu, węgla a co za tym idzie pozostałych towarów i usług doprowadzają do sytuacji, w której nie tylko z punktu widzenia ekologicznego ale i finansowego warto swoje środki ulokować właśnie w takim projekcie. Inwestor na początku ocenia wartość takiego przedsięwzięcia.

Wyspecjalizowana firma z branży OZE (z doświadczeniem w zakupie i sprzedaży projektów farm fotowoltaicznych) jest w stanie przeprowadzić badania Due Diligence nad konkretnym projektem elektrowni fotowoltaicznej. Podczas tego swoistego audytu projekt sprawdzany jest pod kątem prawnym (czy zawiera wszelkie niezbędne dokumenty). Oczywiście również pod względem finansowym, podatkowym i ekonomicznym a także pod względem technologicznym.

Sam proces sprawdzenie nie trwa długo – natomiast przynosi realne i wymierne korzyści.

Dzięki niemu inwestor może spokojnie zdecydować się na zakup wypatrzonego projektu bez obawy, że kupi tak zwanego „kota w worku”.

Farmy fotowoltaiczne – due diligence – jako Lighthief wspieramy również inwestorów przy budowie farm fotowoltaicznych. Już kiedy zakupią lub posiadają projekt na jej wykonanie. Pomagamy wtedy w projektach zastępczych, doborze komponentów lub samej budowie i nadzorach inwestorskich. Następnie przy utrzymaniu jej pracy na najlepszym poziomie – obejmując ją usługami O&M.

Podsumowując. Kiedy inwestor chce ulokować swoje środki w budowę farmy fotowoltaicznej powinien w pierwszej kolejności, przed zakupem projektu, zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy. Następnie przeprowadzić badania ”due diligence”, tak aby ze spokojem móc rozpocząć budowę Farmy Fotowoltaicznej.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

+48 797 897 895