Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Instalacja fotowoltaiczna – serwis, Kłobuck pod Częstochową

Instalacja fotowoltaiczna – serwis, Kłobuck pod Częstochową w województwie śląskim.

Wszystko zaczęło się jak zwykle od telefonu klienta, który zgłosił spadek wydajności swojej instalacji fotowoltaicznej. Po krótkiej rozmowie i zebraniu podstawowych informacji dotyczących instalacji umówiliśmy się na wizytę w celu dokładnej diagnozy problemu.

Instalacja została zamontowana na dachu skośnym domu jednorodzinnego o powierzchni. Panele fotowoltaiczne – Longi o mocy 375W każdy, rozmieszczono w dwóch rzędach po 7 sztuk. Natomiast falownik – SolarEdge SE5000H został zamontowany w garażu.

Serwis

Po przyjeździe do klienta przeprowadziliśmy szczegółowy przegląd instalacji. Nasza ekipa sprawdziła wszystkie komponenty, łącznie z panelami, falownikiem, okablowaniem i zabezpieczeniami. Okazało się, że przyczyną problemu był przegrzewający się falownik.

Instalacja fotowoltaiczna - serwis

Naprawa czy wymiana na nowy?

Po zdiagnozowaniu problemu przedstawiliśmy klientowi plan działania. Należało przede wszystkim „odkurzyć” falownik i jego okolice. W ciągu 4 lat, odkąd go zamontowano, nigdy nie był czyszczony. Otwory wentylacyjne były całkowicie zapchane przez zebrany na nim kurz i inne zanieczyszczenia.

Czyszczenie falownika to stosunkowo prosta czynność, jednak wymagająca odpowiedniego doświadczenia i kwalifikacji. Ważne aby w trakcie przeprowadzania oczyszczania inwertera zrobić to dokładnie. 🙂 Ważne jest również, że w przypadku całkowitego uszkodzenia falownika wskutek jego przegrzania producent może nie uznać gwarancji! Jako powód może wskazać nieprawidłowy sposób użytkowania.

Po zakończeniu przeglądu instalacji przeprowadziliśmy testy kontrolne, aby upewnić się, że instalacja działa prawidłowo. Wyniki testów były w normie, więc klient mógł ponownie cieszyć się pełną wydajnością swojej instalacji fotowoltaicznej.

Instalacja fotowoltaiczna – serwis, Kłobuck pod Częstochową – PODSUMOWANIE:

Panele:

  • Model: Longi LR6-60PE-375H
  • Moc: 375 Wp
  • Ilość: 14 sztuk

Falownik:

  • Model: SolarEdge SE5000H

Przyczyna serwisu:

Spadek wydajności instalacji fotowoltaicznej, jak się okazało spowodowany przegrzewającym się inwerterem.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

+48 797 897 895