Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Jesteśmy w Nowym Sączu czyli brudna fotowoltaika

Jesteśmy w Nowym Sączu czyli brudna fotowoltaika

Jesteśmy w Nowym Sączu czyli brudna fotowoltaika

Nowy Sącz – miasto na prawach powiatu w Polsce, położone w województwie małopolskim, siedziba ziemskiego powiatu nowosądeckiego

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 12kWp położona na płaskim dachu budynku gospodarczego. Nasze zlecenie w tym miejscu to mycie i serwis paneli fotowoltaicznych oraz całego systemu (przegląd inwertera i innych elementów).

Cały system fotowoltaiczny ma ponad 4 lata czyli jak na Nasze realia pracuje już dość długo. Doskwierają mu jednak pewne problemy. Przede wszystkim ze względów na skoki napięcia w sieci inwerter odcina co jakiś czas produkcję. Po drugie budynek znajduje się koło parku, w którym nieustannie ”biesiadują” gołębie co przekłada się na mocne zanieczyszczenie całej instalacji fotowoltaicznej.

Na szczęście dostęp do dachu i do wody jest bezproblemowy i Nasza ekipa bierze się sprawnie za mycie paneli fotowoltaicznych. Zlecenie związane z myciem zajmuje Nam około 5 godzin. W tym czasie Nasz serwisant sprawdza wszystkie elementy składowe instalacji fotowoltaicznej oraz przygotowuje protokół z zaleceniami po serwisowymi. Na instalacji potrzebne jest kilka modyfikacji tak aby maksymalnie sprawnie mogła dalej działać.

Zlecenie mycia modułów fotowoltaicznych oraz serwisu całej instalacji zakończone powodzeniem a klient już zdążył polecić Nasze usługi kilku sąsiadom. Jesteśmy w Nowym Sączu czyli brudna fotowoltaika.

Pamiętajcie, że bez regularnych serwisów i mycia instalacje fotowoltaiczne mogą nie przynosić oczekiwanych zysków i korzyści. Ich żywotność zasadniczo się skraca a ubezpieczenie może nie pokryć wszystkich awarii. Warto zawsze albo samemu myć moduły fotowoltaiczne ale wezwać dedykowany do tego serwis instalacji fotowoltaicznych. Wyszkolony serwisant elektryk specjalizujący się w fotowoltaice doradzi również na co zwracać uwagę podczas użytkowania instalacji pv.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895