Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Kędzierzyn-Koźle i plamy na panelach fotowoltaicznych

Kędzierzyn-Koźle i plamy na panelach fotowoltaicznych

Kędzierzyn-Koźle i plamy na panelach fotowoltaicznych

Kiedy tłuste przemysłowe osady opadające na Naszą instalację fotowoltaiczną nie zostaną na czas wyczyszczone, pod wpływem temperatury często spiekają się z powierzchnią szkła. Wtedy natomiast bardzo trudno jest je już usnąć.

Kędzierzyn-Koźle – miasto w Polsce, w województwie opolskim oraz siedziba powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Położone w południowo-wschodniej części Niziny Śląskiej, w Kotlinie Raciborskiej na Górnym Śląsku, nad Odrą przy wylocie Kanału Gliwickiego i ujścia Kłodnicy.

Tutaj też trafiliśmy na dość problematyczną instalację fotowoltaiczną. Moduły o średniej mocy 450Wp marki Longi i łączna moc instalacji 9kWp a wszystko umieszczone na dachu. Obok osiedla znajduje się jednak fabryka produkująca wapno i różne pochodne. Osady te musiały przez 2 lub 3 lata gromadzić się na powierzchni paneli fotowoltaicznych. Te natomiast nigdy nie były myte od nowości. Pod wpływem wysokiej temperatury wytwarzanej podczas procesu fotowoltaicznego zabrudzenia spiekły się nie tylko ze szkłem hartowanym ale również z aluminiową ramką.

Niestety takie moduły fotowoltaiczne bardzo trudno jest dokładnie wyczyścić. Należy liczyć się z tym, że już nigdy nie będą wyglądać jak nowe. Musieliśmy użyć preparatów chemicznych żeby usunąć wapienne plamy ale jednocześnie nie zniszczyć powłoki ochronnej szkła. Nie było to łatwe ze względu na kształt dachu oraz mocno skośny podjazd pod nieruchomość.

Zasadniczo jednak udało się dość dokładnie wyczyścić panele fotowoltaiczne. Co więcej usunąć wszystkie plamy a widoczny wzrost uzysku na falowniku to około 14%. Kędzierzyn-Koźle i plamy na panelach fotowoltaicznych.

Pamiętajcie, że nawet jeśli nie chcecie zamówić specjalistycznej ekipy do mycia Waszych modułów solarnych możecie to zrobić sami. Dbając oczywiście o bezpieczeństwo swoje i całej instalacji. Mycie to obok serwisu ważny aspekt przedłużający żywotność systemów fotowoltaicznych.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895