Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie farmy fotowoltaicznej czyli jedziemy nad morze! – Gdynia

Mycie farmy fotowoltaicznej czyli jedziemy nad morze! – Gdynia

Nie ma miejsca, do którego byśmy nie dotarli!

Północ Polski, woj. pomorskie – okolice Gdyni – tam właśnie przyszło Nam myć farmę fotowoltaiczną o całkowitej mocy prawie 1 MW. Na powierzchni niecałego 1,7 hektara w dwóch połaciach przed Nami rozpościerały się rzędy paneli fotowoltaicznych Longi, każdy o mocy 500W. Elektrownia powstała około roku temu ale nigdy wcześniej nie była czyszczona. Moduły zamontowane na konstrukcji pod kątem około 25 stopni. W znacznym stopniu ułatwiało to proces ich mycia. A więc: Mycie farmy fotowoltaicznej czyli jedziemy nad morze! – Gdynia

Mycie farmy fotowoltaicznej:

Na powierzchni paneli głównie znajdowały się niespodzianki pozostawione przez ptaki – a te w okolicach nadmorskich nie dość, że nie są wielkości wróbelka to nie jest ich też mało. Ptasie odchody, bo o nich mowa gęsto ozdabiały powierzchnię modułów. Chcąc napisać w zabawny sposób – powierzchnia paneli wyglądał tak, jakby ptaki zrobiły sobie na nich poligon do ćwiczenia celności, w konsekwencji zostawiając po sobie upstrzoną powierzchnię.

Ptasie odchody mocno przywierają do wierzchniej warstwy modułów, stąd konieczność wolniejszej pracy, tak aby usunąć każde zabrudzenie.

Mozolnie panel po panelu, krok za krokiem i po około 11 godzinach panele wyglądały jak nowe, mimo że powinniśmy wcześniej zakończyć proces mycia farmy fotowoltaicznej, to w tym przypadku liczył się efekt a nie szybkość. Zmęczeni ale zadowoleni z efektów wykonanej pracy powoli mogliśmy się zacząć zbierać i wracać na bazę. W drodze powrotnej nie mogliśmy się oprzeć pokusie i na moment choć zawitać nad brzeg naszego Bałtyku.

Zanieczyszczenia pochodzenia zwierzęcego – mycie farmy fotowoltaicznej:

Wszelkie ptasie odchody zawierają dużą ilość mocznika, który nie dość, że jest trujący to dodatkowo negatywnie wpływa na uszczelnienie znajdujące się w miejscu styku powierzchni modułu i ramki. Dlatego też niezwykle ważne jest uch regularne usuwanie poprzez mycie farm fotowoltaicznych. Warto zauważyć, że systematyczne ich usuwanie pozytywnie wpływa na uzyski o czym właściciel elektrowni fotowoltaicznej doskonale wie. Z tego powodu zlecił Nam wykonanie usługi i pojechaliśmy wykonać mycie farmy fotowoltaicznej.

Mycie Elektrowni Fotowoltaicznej okolice Gdyni – woj. pomorskie – PODSUMOWANIE:

Lokalizacja: województwo pomorskie, okolice Gdyni

Dane PV: Farma fotowoltaiczna o mocy prawie 1 MW składające się z modułów fotowoltaicznych Longi o mocy 500W

Opis: Moduły fotowoltaiczne zabrudzone głównie ptasimi odchodami, w mniejszej części naloty z piachu i kurzu

Różnica w uzyskach ok 7% – co przy mocy około 1MW jest bardzo dobrym wynikiem!

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

1 komentarz do “Mycie farmy fotowoltaicznej czyli jedziemy nad morze! – Gdynia”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895