Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych czyli czy można to robić jak są upały?

Myć czy nie myć panele fotowoltaiczne latem?

Jeśli przegapiliście mycie swojej instalacji fotowoltaicznej, kiedy temperatury podczas dnia były lżejsze i niższe nic straconego. Myć i czyścić panele fotowoltaiczne zawsze warto – podniesie to poziom Waszych uzysków oraz przedłuży funkcjonowanie całej instalacji fotowoltaicznej.

Jak to robić kiedy jest gorąco?

Przede wszystkim staramy się nie myć paneli między 12/13 a 15/16 czyli kiedy temperatura samych paneli fotowoltaicznych jest najwyższa. Stąd większość Naszych prac zaczynamy dość wcześniej rano lub w godzinach popołudniowych. Używamy sprzętu firmy Mansser Osmo, który jako jeden z niewielu na rynku posiada podgrzew wody. Mimo wszystko jednak nie chcąc ”wywołać szoku stresowego” staramy się nie myć paneli w godzinach najwyższych temperatur. Nawet myjąc panele fotowoltaiczne na dużych farmach fotowoltaicznych staramy się w okresie najwyższych temperatur robić przynajmniej 3 godziny przerwy (nawet jeśli pracujemy na wyłączonej instalacji fotowoltaicznej).

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

3 komentarze do “Mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych czyli czy można to robić jak są upały?”

Dodaj komentarz

+48 797 897 895