Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie instalacji fotowoltaicznej – Zawiercie

Mycie instalacji fotowoltaicznej – Zawiercie

Czyszczenie instalacji fotowoltaicznych na domkach jednorodzinnych to częste zlecenia, na które jeżdżą nasze ekipy. Takim zleceniem było również mycie instalacji fotowoltaicznej na domku

Mycie instalacji fotowoltaicznej - Zawiercie

Sezon mycia instalacji fotowoltaicznych w pełni otwarty. Nasz zespół pojawił się dziś w miejscowości Zawiercie w województwie śląskim. Zawiercie, stolica powiatu zawierciańskiego, położone około 60 kilometrów od Częstochowy. Na dachu kilkanaście modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy około 10 kWp z dość grubą warstwą kurzu i innych zanieczyszczeń. Przy dotknięciu wyczuwalna szorstka warstwa. Do usunięcia tejże skorupy musieliśmy użyć specjalnych, biodegradowalnych środków, które najpierw wniknęły w tę warstwę a następnie ją zmiękczyły. Dopiero wtedy mogliśmy użyć myjki i szczotki aby doprowadzić panele do czystości. Mimo niewielkiej mocy elektrowni prace przy jej czyszczeniu trwały blisko 8 godzin.

Efekt finalny – wydajność instalacji poprawiła się o blisko 35%. Warstwa kurzu i innego rodzaju zanieczyszczeń blokowała przenikanie promieni słonecznych a po umyciu modułów ten problem zniknął!

Na koniec prac, zaproponowaliśmy klientowi przeprowadzenie termowizji.

Mycie instalacji fotowoltaicznej na domku – Zawiercie – PODSUMOWUJĄC:

Lokalizacja: województwo śląskie, Zawiercie

Dane PV: Instalacja o mocy 10 kWp składająca się z modułów fotowoltaicznych firmy Ja Solar, znajdująca się na dachu domu jednorodzinnego.

Opis: Instalacja fotowoltaiczna pokryta warstwą kurzu i innych zanieczyszczeń – w postaci twardej skorupy, mycie zajęło Nam około 8 godzin,

Widoczne na falowniku wzrosty około 35% po umyciu modułów fotowoltaicznych (przy zachowaniu wytycznych pomiarowych)

Jak widać mycie modułów fotowoltaicznych poprawia uzyski a tym samym zyski z instalacji fotowoltaicznych. Warto przeprowadzać je regularnie aby nie doprowadzić do nagromadzenia się olbrzymiej ilości zabrudzeń. Mycie instalacji fotowoltaicznej – Zawiercie.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895