Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Mycie modułów fotowoltaicznych w Gorzowie Wielkopolskim

Mycie modułów fotowoltaicznych w Gorzowie Wielkopolskim

Instalacja na gruncie o mocy 50kWp w jednej z dzielnic Gorzowa Wielkopolskiego czyli na terenie województwa lubuskiego. Tutaj sporo ptasich prezentów, przyklejonych liści i gałązek oraz mchu na krawędzi ramy i szkła modułów. Bez solidnego mycia te panele fotowoltaiczne za kilka lat zaczną się delaminować.

Instalacje położone na gruncie to zazwyczaj łatwiejsze tematy do mycia i czyszczenia. Przede wszystkim chodzi o dostęp do samych modułów. Nie trzeba drabin, rusztowań ani zwyżki. Tutaj jednak instalacja fotowoltaiczna znajduje się blisko lasu oraz terenów bardzo aktywnych rolniczo. Nie była też zupełnie czyszczona od nowości i poziom jej zabrudzenia jest bardzo wysoki. Niestety ani ciepła woda ani demineralizowana nie dały rady usunąć zabrudzeń i przebarwień z silikonu. Czyli głównie z miejsc styku aluminiowej ramki i szkła hartowanego. Trzeba było użyć lekkiej organicznej chemii oraz namoczyć miejsca zabrudzeń.

Często pytacie jak długo myje się panele fotowoltaiczne na takiej właśnie instalacji. Trudno podać dokładny czas ale tutaj był to prawie cały dzień czyli około 8 godzin roboczych. Mycie modułów fotowoltaicznych w Gorzowie Wielkopolskim

Instalację fotowoltaiczną na gruncie możecie też śmiało umyć sami. Oczywiście jeśli macie na to siłę i ochotę. Wystarczy woda demineralizowana lub zebrana deszczówka a także szczotka do mycia o miękkim włosiu. Podczas czyszczenia modułów wyłączcie również całą instalację fotowoltaiczną ze względów bezpieczeństwa.

Brak regularnego mycia takich instalacji to trochę gotowy przepis na skrócenie jej żywotności a także przede wszystkim spadku uzysków produkcyjnych. Światło dużo gorzej przenika przez zabrudzone szkło a tym samym proces fotowoltaiczny zostaje z czasem silnie zaburzony. To oczywiście oznacza mniej wyprodukowanego prądu, dłuższy czas zwrotu z inwestycji oraz krótszy czas funkcjonowania paneli fotowoltaicznych.

Jeśli zainteresowało Cię mycie paneli fotowoltaicznych zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895