Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Myjemy panele fotowoltaiczne u rolnika czyli mega brudne 50kWp i wzrost o 35%

Nasza ekipa wybrała się na kolejne zlecenie! Tym razem instalacja fotowoltaiczna o mocy 50kWp na dużej stodole, w samym środku gospodarstwa rolniczego! Klient zamówił mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych a my nieświadomi ”wroga” pojechaliśmy…

Panele fotowoltaiczne nie były myte około 3 lat i to co na nich zastaliśmy to jeden z ”ciekawszych” przypadkow od kilku miesięcy! Instalacja tak brudna i pokryta wszystkim co gospodarstwo rolne ma w ofercie – saletra, ptasie odpady, pył ze zbóż, piasek (zrobiliśmy badanie składu na Politechnice Częstochowskiej).

Praca zajęła prawie 10 godzin, gdy normalnie instalację fotowoltaiczną o takiej mocy myjemy około 3 do 4h.

W niektórych miejscach silikon między ramą a szkłem został już zupełnie wyżarty i trzeba było go uzupełnić (tak tak saletra czyni różne cuda).

I teraz oczywiście najważniejsze, ponieważ o to zawsze pytacie!! Jak zysk versus koszty mycia i czyszczenia instalacji fotowoltaicznej. Otóż na tym akurat przypadku wzrosty uzysku po wykonaniu usługi mycia paneli fotowoltaicznych są między 28 a 35%. Łatwo zatem policzyć, że koszt wykonania usługi czyszczenia modułów fotowoltaicznych (tutaj około 3500 złotych brutto) zostanie w niedługim czasie zamortyzowany przez zwiększoną produkcję całej, czystej już, instalacji fotowoltaicznej!

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

3 komentarze do “Myjemy panele fotowoltaiczne u rolnika czyli mega brudne 50kWp i wzrost o 35%”

  1. Przecież na wsi to się wiecznie kurzy. Jak nie koszą to orzą. Wiecznie coś. Człowiek nawet okna musi myć prawie co tydzień bo ciągle jest brud!!!

    Odpowiedz
  2. Samo się nie zrobi, a przy większych instalacjach na pewno taka usługa się przyda. A jak wygląda to cenowo? Jest gdzieś jakiś cennik.?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

+48 797 897 895