Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Największa elektrownia słoneczna na świecie

Największa elektrownia słoneczna na świecie – jak długo będzie liderem rankingu?

Niedaleko od Abu Zabi, zaledwie 35 km, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znajduje się największa na świecie elektrownia słoneczna. Farma została oddana do użytku w 2023 roku i ma moc 2 GW. Farma Al Dhafra, bo o niej mowa, składa się z ponad 4 milionów dwustronnych paneli fotowoltaicznych, które są rozmieszczone na powierzchni prawie 10 kilometrów kwadratowych! Elektrownię fotowoltaiczną wybudowało międzynarodowe konsorcjum, czyli:

  1. ACWA Power, czyli firma pochodząca z Arabii Saudyjskiej.
  2. JinkoSolar, czyli jeden z „chińskich tygrysów”.
  3. Samsung C&T, a więc firma z Korei Południowej.
  4. TSK, czyli firma pochodząca z Hiszpani.
Największa elektrownia słoneczna na świecie
Źródło: elektro.info

JinKo Solar dostarczyło do budowy elektrowni panele, każdy o mocy 400 Wp. Moduły fotowoltaiczne na farmie fotowoltaicznej Al Dhafra są dwustronne, co oznacza, że mogą absorbować światło słoneczne zarówno z przodu, jak i z tyłu. Zastosowane na farmie falowniki pochodzą ze „stajni” HUAWEI. Inwertery Huawei na farmie fotowoltaicznej Al Dhafra połączono w sieć za pomocą systemu łączności optycznej. Dzięki temu mogą pracować w trybie synchronicznym, co pozwala na stabilne dostarczanie energii do sieci energetycznej.

Farmę Al Dhafra wykorzystuje się do zasilania sieci energetycznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Farma ta ma również na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Największa elektrownia słoneczna na świecie – kiedy powstanie kolejny gigant?

Przewiduje się, że w najbliższych latach liczba i moc farm fotowoltaicznych na świecie będzie nadal rosnąć. Jest to spowodowane rosnącą popularnością fotowoltaiki, która jest odnawialnym źródłem energii, które nie emituje dwutlenku węgla do atmosfery. Rozwój technologii coraz częściej pozwala na budowanie większej mocy na mniejszej powierzchni. Jednak jedno jest pewne. Rozwój farm fotowoltaicznych będzie miał pozytywny wpływ na środowisko naturalne, przyczyniając się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i poprawy jakości powietrza.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895