Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Odbieramy dostawę paneli do recyklingu

Odbieramy dostawę paneli do recyklingu. Ponad 80 zniszczonych modułów fotowoltaicznych.

Co zrobić z panelami fotowoltaicznymi, które są zepsute i zalegają na magazynie?

Najprościej pisząc – najlepiej się ich pozbyć! Ale jak? Nad tym tematem zastanawiał się nasz klient zanim do nas zadzwonił. Zgłosił się niespełna 2 tygodnie temu pytając co może zrobić z zalegającymi u niego na magazynie modułami fotowoltaicznymi. Panele zostały uszkodzone w różnym czasie i z różnych powodów. Firma montująca fotowoltaikę działa na rynku od ponad 5 lat i w ciągu tego czasu zdążyła już zgromadzić sporo uszkodzonych paneli na swoim magazynie. Szkody o zróżnicowanym pochodzeniu. Począwszy od szkód transportowych poprzez uszkodzenia w trakcie montażu a skończywszy na uszczerbkach związanych z ich przekładaniem na magazynie. Finalnie na magazynie klienta uzbierał o się ponad 80 modułów. JinKo, JaSolar oraz Astronergy to główni bohaterowie składu przeznaczonego na recykling.

Odbieramy dostawę paneli do recyklingu

Jednym ze standardowych pytań zadawanych klientowi poza ilością, rodzajem i modelem paneli jest pytanie transport. Klient ma do wyboru:

  • skorzystanie z naszego transprtu,
  • przywiezienie fotowoltaicznego złomu kurierem lub spedycją,
  • samodzielne przywiezienie modułów przeznaczonych na recykling,

Tym razem firma instalatorska ze śląska postanowiła sama do Nas przywieźć panele. Naszym chłopakom pozostało jedynie pomóc przy rozładunku.

Rozładunek zniszczonych paneli fotowoltaicznych

Rozładunek ponad 80 zniszczonych paneli fotowoltaicznych poszedł naszej ekipie sprawnie więc niedługo po przyjeździe kierowca mógł wracać do siebie. Osiemdziesiąt paneli, każdy o średniej wadze 20 kg więc łącznie ponad 1600 kg. Dlatego transport przyjechał w dwóch autach. Mimo iż wiele firm ma na magazynach zalegające uszkodzone panele fotowoltaiczne niestety nie są one oddawane na recykling. A przecież recykling to powrót materiałów do ponownego życia. Dlatego warto o tym pamiętać.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

+48 797 897 895