Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Przeglądy instalacji fotowoltaicznych – Olesno

Przeglądy instalacji fotowoltaicznych – Olesno w województwie opolskim.

Jak mówi klasyk – jak jest zima to musi być zimno 🙂 Ale czy zimno ma wpływ na działanie instalacji fotowoltaicznej? Czy zimą nasze małe elektrownie produkują mniej prądu?

Oczywiście! Na oba pytania odpowiedź jest twierdząca. Klient, który się do nas zgłosił zaniepokoił się wysokim rachunkiem, który otrzymał z zakładu energetycznego. Dla porównania jego sąsiad posiadający również instalację fotowoltaiczną nie dostał „rachunku grozy”.

Przeglądy instalacji fotowoltaicznych – dwa systemy, niemalże bliźniacze warunki… ale czy na pewno?

Nasi serwisanci pojechali więc do Olesna położonego w województwie opolskim. Obie instalacje zamontowane na dachach domków jednorodzinnych. Niespełna dwu letnie, o mocy 8,90 kWp każda. Ten sam instalator, który niestety zniknął już z rynku, zamontował falowniki SolarEdge.

Przeglądy instalacji fotowoltaicznych

Zatem nasza ekipa zajechała na miejsce i wstępnych oględzinach oraz przywróceniu podglądu działania instalacji PV na aplikacji u naszego klienta rozpoczęła sprawdzanie krok po kroku „wadliwej” instalacji. Okazało się, że instalacja działa prawidłowo i nie ma żadnych usterek, które mogłyby negatywnie wpływać na funkcjonowanie systemu fotowoltaicznego. Dlaczego więc instalacja produkuje mniej niż u sąsiada?

Nic bardziej mylnego! Obie instalacje mają produkcję na zbliżonym poziomie. Natomiast przyczyną olbrzymiego rachunku, który trafił do naszego klienta była ilość zużywanego przez niego prądu. Przez mrozy jakie panowały kilka dni z rzędu w Polsce (wtedy to nawet padł rekord zapotrzebowania na moc) nasz klient dogrzewał dom grzejnikami elektrycznymi. Po przeanalizowaniu rachunku za prąd tylko mogliśmy potwierdzić nasze przypuszczenia. Niestety produkcja z paneli nie pokryła potrzeb i energetycznych domu. Dlatego zużycie prądu było na tyle duże, że na rachunku pojawiła się kosmiczna kwota.

Podsumowując. Obie instalacje fotowoltaiczne działają poprawnie. Produkcja z nich jest adekwatna do pory roku i warunków atmosferycznych. Jedynym mankamentem jest ilość pochłanianej energii przez wytwórcę, czyli autokonsumpcja.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895