Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Odbiór do recyklingu 1200 paneli spod Wrocławia

Odbiór do recyklingu 1200 paneli spod Wrocławia.

Odbiór wadliwych modułów fotowoltaicznych o zaniżonej mocy to na dużych farmach dość częste zjawisko. Co to znaczy, że moc paneli fotowoltaicznych jest zaniżona produkcyjnie?

Odbiór do recyklingu 1200 paneli spod Wrocławia.

Na duże farmy fotowoltaiczne powyżej 1MW wykorzystuje się setki i tysiące modułów fotowoltaicznych. Są to panele tego samego typu i tej samej mocy ale nie zawsze pochodzą z tych samych cykli produkcyjnych. I to właśnie można czasami rodzić problemy.

W tym przypadku elektrownia fotowoltaiczna położona jest w okolicach Wrocławia czyli w sercu województwa dolnośląskiego i ma moc 15MW. Kiedy panele fotowoltaiczne dotarły do inwestora okazało się w ramach rutynowych testów, że część z nich posiada wady produkcyjne. Ich moc nominalna była zaniżona z 500Wp do około 300Wp. Oznaczało to, że nie można już ich wykorzystać do budowy tej farmy fotowoltaicznej.

W takich przypadkach ubezpieczyciel pokrywa straty lub panele fotowoltaiczne wymienia się na podstawie gwarancji/rękojmi producenta. W obu tych przypadkach wymaga się jednak odbioru wadliwej partii modułów fotowoltaicznych do recyklingu. Należy również wydać kartę zdania odpadu oraz jeśli potrzeba specjalne zaświadczenie co jest usterką w danej partii modułów solarnych.

1200 paneli fotowoltaicznych gdzie każdy ważył około 28kg to jak łatwo policzyć to 33,6 tony fotowoltaicznego złomu do recyklingu. Odbiór do recyklingu 1200 paneli spod Wrocławia..

Często niestety takie sprawy kończą się w sądzie. Z jednej strony producent nie chce przyznać się do wady produkcyjnej a ubezpieczyciel nie chce wypłacić rekompensaty lub odszkodowania jeśli nie ma odpowiedniego oświadczenia producenta. I niestety koło ”kto jest winny” się zamyka. Stąd warto wybierać takich producentów, których karty gwarancyjne jasno opisują kiedy i w jakich wypadkach można liczyć na uznanie rękojmi produktu.

Jeśli zainteresował Cię temat

ODBIORU I RECYKLINGU MODUŁÓW FOTOWOLTAICZNYCH

zapraszamy do kontaktu!


Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Zapraszamy do kontaktu z Nami!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895