Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Odbiór modułów fotowoltaicznych z Olesna

Odbiór modułów fotowoltaicznych z Olesna, w województwie opolskim.

Co się stało z panelami fotowoltaicznymi? Dlaczego właściciel musiał je oddać na recykling? I w końcu czy panele można wyrzucić do śmieci?

Zazwyczaj przydomowa instalacja fotowoltaiczna jest umieszczona na dachu budynku. Takie rozwiązanie w przypadku domków jednorodzinnych jest słuszne z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi o umieszczenie paneli fotowoltaicznych w takim miejscu aby nie były niczym zacienione. Następnym powodem jest oszczędność miejsca. Podwórko, ogród czy trawnik przed domem pozostają dalej przestrzenią do wykorzystania, jeśli instalacja fotowoltaiczna jest zamontowana na dachu.

Jednak największą zaletą umieszczenia systemu solarnego na dachu jest jego bezpieczeństwo, o czym przekonał się nasz klient, który swoją instalację umieścił na gruncie. Oczywiście nie zawsze jest możliwość montażu paneli fotowoltaicznych na wysokości.

instalacja fotowoltaiczna na dachu

Odbiór modułów fotowoltaicznych z Olesna – co się stało z modułami?

Otrzymaliśmy zgłoszenie mailowe od mieszkańca Olesna w województwie opolskim, że ma około 20 paneli JinKo o mocy 450W każdy do recyklingu. Co spowodowało konieczność ich utylizacji? Instalacja fotowoltaiczna mająca około 1 roku. Panele na gwarancji. Na całe szczęście ubezpieczona. Co się więc stało? Wandalizm, czyli działanie zewnętrze człowieka, który ze złośliwości?, nudów? czy innych sobie znanych powodów , uszkodził moduły. Panele znajdowały się na placu za domem, działka ogrodzona. Nie wiadomo kto i dlaczego porozbijał panele, jednak wymagały one wymiany. Polisa ubezpieczeniowa obejmowała takie zdarzenia ale warunkiem wypłaty odszkodowania było zaświadczenie o poddaniu modułów fotowoltaicznych recyklingowi.

Właściciel więc najpierw zgłosił się do ubezpieczyciela, a następnie do Nas. Ubezpieczyciel dokonał wyceny ale tak jak wcześniej pisaliśmy zażądał potwierdzenia oddania paneli do recyklingu.

Takie zaświadczenie wydajemy właśnie dla ubezpieczycieli. Sam odbiór paneli fotowoltaicznych zajął naszej ekipie 3 godziny. Dojazd, załadunek i powrót. Dlatego po powrocie Panów z Olesna mogliśmy przekazać klientowi wymagany przez ubezpieczyciela dokument.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania,
to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

+48 797 897 895