Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Recykling paneli fotowoltaicznych czyli czy mamy już co robić?

Jak wygląda obecnie rynek recyklingu paneli fotowoltaicznych w Polsce?

Marzec to miesiąc kiedy ilość instalacji fotowoltaicznych przyrasta w Polsce lawinowo! Niedługo kończy się program Mój Prąd i zaczyna Net-billing. Prawdopodobnie rynek się zmieni a ilość montowanej fotowoltaiki na jakiś czas mocno wyhamuje! Konsumenci zamawiają tyle montaży, że firmy z branży OZE nie dają rady dotrzymywać terminów i robi się mały ”Sajgon”! Co to ma jednak wspólnego z recyklingiem paneli fotowoltaicznych? Dużo, bardzo dużo! Przeliczcie sobie, że mamy już w Polsce ponad 850 tysięcy zarejestrowanych instalacji fotowoltaicznych oraz że każda instalacja ma średnio 10kW (przyjąłem uśrednioną wartość dla potrzeb tego szybkiego wyliczenia). To znaczy, że na każdą zamontowaną instalację fotowoltaiczną przypada średnio 24 panele fotowoltaiczne łącznej wadze około 480kg (również uśredniłem wagę pojedynczego modułu fotowoltaicznego do 20kg).

Co to oznacza? 850.000 instalacji fotowoltaiczny x 24 panele (lub x 480kg) = ???

Nawet jeśli wyliczenia są zbyt ogólne to wynik mówi jedno! Mamy ogromną ilość paneli wprowadzanych na polski rynek. Biorą pod uwagę, że nawet drobny odsetek się zniszczy lub uszkodzi podczas transportu, montażu lub wczesnego użytkowania to daje Nam całe tiry fotowoltaicznego złomu JUŻ DZISIAJ!!!!

Chyba jako jedyna firma w Polsce dość głośno to mówimy! Problem recyklingu paneli fotowoltaicznych już istnieje. Problem ten jednak może być również okazją do odzyskania wielu cennych frakcji na drodze właściwie przeprowadzonego recyklingu modułów fotowoltaicznych!!!!

JEŚLI MOŻEMY WAM POMÓC W ROZWOJU WASZYCH PROJEKTÓW OZE, BUDUJECIE FARMY FOTOWOLTAICZNE I SZUKACIE FIRMY O&M LUB SZUKACIE USŁUG Z ZAKRESU MYCIA I RECYKLINGU PANELI FOTOWOLTAICZNYCH ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z NAMI:

tel. 782 499 997

kontakt: https://lighthief.com/kontakt/

Więcej o samym recyklingu paneli fotowoltaicznych znajdziecie u Nas na stronie:

Dodaj komentarz