Masz pytania? Zadzwoń! +48 797 897 895

Masz pytania? Zadzwoń!

Lighthief

Recykling paneli fotowoltaicznych – odbiór modułów z Krakowa

Recykling paneli fotowoltaicznych – odbiór modułów z Krakowa

Tym razem pojechaliśmy do Krakowa w woj małopolskim. Dawna stolica Polski i miejsce, w którym postrach budził legendarny Smok wawelski powitała nas przyjemna pogodą. Na obrzeżach miasta swój magazyn ma jedna z firm instalatorskich. W trakcie kilku lat działalności uzbierało się na magazynie kilkanaście sztuk paneli fotowoltaicznych nie nadających się już do jakiegokolwiek użytku. Powyginane, z pourywanymi skrzynkami przyłączeniowymi, potłuczonym szkłem leżały i zalegały na magazynie zajmując miejsce. Dlatego też jedynym słusznym rozwiązaniem dla tych modułów jest Recykling paneli.

Recykling paneli

Jak długo trzeba czekać na odbiór paneli do recyklingu?

Od momentu skontaktowania się z Nami, poprzez ustalenie warunków odbioru do samego odbioru ich przez Nas, w tym przypadku minęły zaledwie 2 dni!

Działamy sprawnie, mając ustalony plan działania. Efektem tego jest szybki odbiór, każdej ilości, z każdego miejsca w Polsce. Przy zgłoszeniu potrzebujemy informacji odnośnie ilości, rodzaju paneli oraz w jakim stanie się one znajdują. Recykling paneli jest istotnym elementem w cyklu życia każdego modułu.

Ale do rzeczy! Recykling paneli – działamy!

Przyjechaliśmy na magazyn około godziny 11. Panele odłożone na bok, jeden na drugim w formie dość nierównej wieżyczki. Praktycznie każdy moduł inny. JinKo, Longi, Astronergy, Qcells, panele mono i polikrystaliczne – praktycznie cała paleta dostępnych na rynku paneli. Nasza ekipa po kolei przekładała moduły na auto. Nie jest to proste zadanie, między innymi dlatego, że po pierwsze panele są potłuczone, więc trzeba uważać przy ich przenoszeniu. Oraz po drugie, że są powyginane i trzeba naprawdę dokładnie rozplanować ich ułożenie aby w trakcie transportu nie „latały” po całej pace.

Sam załadunek trwał niecałą godzinę, więc chwilę po południu ekipa mogła wracać już na bazę. Powrót minął tak samo szybko jak i droga do Krakowa, więc bez żadnych nieprzewidzianych okoliczności dotarliśmy do siebie. Rozładowaliśmy przywiezione moduły żeby w krótkim czasie rozpocząć recykling paneli.

Planujecie budowę swojej farmy fotowoltaicznej lub poszukujecie firmy świadczącej usługi O&M?

Chcecie zakupić projekt farmy fotowoltaicznej lub wiatrowej i potrzebujecie sprawnie i profesjonalnie wykonać audyt / due diligence?

Poszukujecie recyklera paneli fotowoltaicznej lub firmy myjącej instalacje i farmy fotowoltaiczne?

Jeśli jesteście gotowi do działania, to my również!

Zadzwoń! +48 797 897 895

Dodaj komentarz

+48 797 897 895